• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Egy mosoly az ajándék

Lapszemle Forrás: Békés Megyei Hírlap

Hűségpontokat is csak a nem támogatott készítményekért oszthatnak.

A kisboltban beváltható bontól a sorsoláson át a villanyszámlás kedvezményig, számtalan módon édesgették magukhoz a betegeket a gyógyszertárak. Januártól vége az ajándékozásnak, hiszen alapvetően megváltozott a gyógyszertárakban végezhető marketing.

— Az elmúlt években a patikákban előretört a reklámtevékenység, a gyógyszertárak elbazárosodtak, bolttá silányultak, ami idegen a magyar hagyományoktól. Volt, ahol kisboltban levásárolható bont adtak, másutt sorsjegyet osztottak, vagy kifizették öt nyugdíjas villanyszámláját. A kollégák nehezen azonosultak ezzel a tulajdonosi felfogással. A szabályozás igyekszik visszaadni a gyógyszertárak egészségügyi jellegét – emelte ki a szabály lényegét dr. Merczel Mária Ágnes, a Magyar Gyógyszerész Kamara megyei elnöke.

A jövőben tilos a támogatott gyógyszerek, illetve segédeszközök eladásához bármilyen ajándékot, illetve egyéb előnyt társítani. Hűségpontokat is csak a nem támogatott készítményekért oszthatnak, s ezek csak az adott patikában kizárólag gyógyszerészi gondozásra válthatók be. Hogy az eddig gyűjtött pontokkal mi történik, arról a patikák külön tájékoztatnak. A kamarai vezető üdvözli a változást. Ez részben kiegyenlítheti a különbségeket, amelyek az eltérő gazdasági háttérből adódtak, másrészt a szakma önbecsülésének is jót tesz. Dr. Merczel Mária Ágnes reméli, a jövőben bizalommal teli légkörrel, a gyógyszerészi gondozással igyekeznek megnyerni a betegeket.