• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Egymást érik a jó hírek a bajai kórházban

Lapszemle Forrás: Petőfi Népe

A biztosító által nem finanszírozott betegforgalom jól jött a pályázatnál.

Kirajzolódik a következő három-négy évre a felső-bácskai térség egészségügyének jövője, egymást érik a jó hírek - így fogalmazott tegnap Révfy Zoltán bajai polgármester a Szent Rókus Kórházban, ahol már elnyert, valamint megcélzott pályázatokról, fejlesztésekről esett szó.

- Nagyon sok lobbierő sem kellett hozzá, hiszen a harminchét pályázó közül a második legtöbb pontszámot érte el a bajai pályázat, nem volt kérdéses a sikere - mondta a város első embere a csaknem 3 milliárd forintos támogatást elnyert pályázatról. Ennek keretében egy új, hétszintes épületet húznak fel és kötnek össze a sebészettel. Azért a kiválasztott helyen, mert oda engedélyezték a tűzoltók, és azért ekkorát, mert így fogadhatja be az osztályokat, rendelőket, és így lehet a napjainkban legjobbnak, leggazdaságosabbnak tartott módon megépíteni és üzemeltetni az épületet.

Erről Tóth Gábor főigazgató főorvos beszélt, aki hangsúlyozta: évszázados hagyományai vannak az intézménynek, és az újabb, regionális pályázat elnyerése esetén két év múlva minden kórházi épület hibátlan vakolatú lehet. Persze az intézmény vezetője elsősorban nem a vakolatok, hanem a kórház jövője szempontjából tartotta fontosnak a beruházásokat.

Megemlítette, hogy a teljesítményvolumen-korlát fölötti, a biztosító által nem finanszírozott betegforgalom jól jött a pályázatnál, kevesebb ellátott esetén két szinttel kisebb épületre pályázhattak volna.

Ezt a körülményt a múlt héten a képviselőtestület ülésén az egészségügyi bizottság elnöke, Gergely László is kiemelte, amikor az újabb pályázatbenyújtásáról döntött a testület. Ezt a rehabilitációs ellátás fejlesztése érdekében nyújtják be, becsült összköltsége a negyedmilliárdhoz közelít, és ennek negyedét állná a város. Az építések mellett a humán erőforrásokra is költené az intézmény.

Göbl Vilmosné ápolási igazgató arról számolt be, hogy 36 millió forintot szeretnének egy másik pályázaton elnyerni - százszázalékos támogatással -, hogy a meglévő alapképzések megerősítésére 34 főt írathassanak be, míg 107 dolgozónak a kommunikációs képességek fejlesztésére szervezzenek oktatást.

Ennek kapcsán Tóth Gábor megjegyezte: jól áll a kórház a szakmai színvonal tekintetében, tavaly 5 százalék alatt volt a fluktuáció, és az orvosok átlagosan 1,6 szakvizsgával rendelkeznek. Révfy Zoltán kiemelte, hogy a város mindent megtesz a kiemelt kórházzá nyilvánításért, mert méltó rá az intézmény, és ez a speciális helyzetben lévő felsőbácskai térség elismertsége szempontjából is fontos. Tóth Gábor kifejtette: ez erkölcsileg elégtételt jelentene a szakmai önérzetük sárba tiprásaként megélt leminősítés miatt, anyagilag pedig havonta 20 millió forintos pluszbevételt eredményezne.