• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Hallgatólagos egyezség a trezorokról

Lapszemle Forrás: Napi Online

A hatályos széfrendeletet még nem vonta vissza az új egészségügyi miniszter, de sem a kórházvezetők, sem a tisztiorvosi szolgálat ellenőrei nem törődnek már a szabállyal.

Továbbra is bizonytalan a kórházi széfek sorsát meghatározó rendelet sorsa. Az intézmények komfortjavító intézkedéseire szánt 3 milliárd forintból 600 milliót különítettek el Horváth Ágnes ötletének megvalósítására. A liberális tárcavezető egyik legvitatottabb rendelete alapján a kórházak működési engedélyének alapfeltételéül szabták, hogy minden ágy mellé önálló széf kerüljön.


A szakmai szervezetek tiltakozása ellenére a rendelet - elvileg - február 15-től hatályos, vagyis ekkortól a kórházaknak kötelező beszerezni a széfeket, a tisztiorvosi szolgálatnak pedig ellenőriznie kell azok meglé­tét. A Napi Gazdaságnak több intézménynél is úgy nyilatkoztak, hogy nem vagy csak részben tettek eleget az előírásnak, és a széfek után az ellenőrök sem kutattak. Most úgy tűnik, azok jártak jól, akik - engedve a dolgozók és a betegek ellenállásának - nem tartották be a szabályt, a fölöslegessé váló páncélszekrények hasznosítása ugyanis a kórházak vállát nyomja.


A Lap információi szerint május végén a Magyar Kórházszövetség korábbi, jelenlegi és jelölt elnöke is jelen volt azon az egyeztetésen, amelyen Székely Tamás ígéretet tett az úgynevezett széfrendelet felülvizsgálatára. A szaktárca vezetője azt mondta, két héten belül visszatérnek a kérdésre és igyekeznek megnyugtató módon rendezni az ügyet.


Jelenleg nem tudni, visszavonják-e a rendeletet, és ha igen, mikor. Azt sem lehet megbecsülni, hogy az e célra szánt 600 millió forintból vajon mennyit költöttek el a szabálykövető intézmények. Egyelőre az is bizonytalan, hogy a megmaradt összeget mire fordíthatják az adósságokkal küszködő kórházak. Csak annyi bizonyos, hogy Székely Tamás elfogadta a Kórházszövetség június 24-i elnökségi ülésére szóló meghívást, ahol talán kiderül, mi lesz a széfek sorsa.