Jobbnak látjuk az egészségünket, mint tíz éve, azonban a felmérések és orvosok szerint az adatok mást mutatnak.
Jobbnak látjuk az egészségünket, mint tíz éve, azonban a felmérések és orvosok szerint az adatok mást mutatnak: rosszabb bőrben vagyunk, mint egy évtizede. A Központi Statisztikai Hivatal friss adatai szerint a 15-35 évesek 87 százaléka, a 65 éven felüliek 65, a 75 esztendőnél idősebbek 60 százaléka úgy érzi, hogy kiváló karban van. Tíz évvel ezelőtt sokkal többen tartották egészségtelennek magukat. Az orvosok és gyógyszerészek, sőt, a statisztikai adatok szerint sem ennyire idilli a kép.
Dr. Melczer Mária Ágnes, a Magyar Gyógyszerész Kamara békési elnöke szerint leginkább a vérnyomáscsökkentők, fájdalomcsillapítók, nyugtatók és altatók fogynak. A tíz évvel ezelőttihez képest viszont nem vesznek több készítményt az emberek. Dr. Melczer Mária Ágnes úgy véli, ez elsősorban azzal magyarázható, hogy nem tudják megfizetni az arat és nem azzal, hogy egészségesebbek lennénk.
Dr. Fodor Zsuzsanna szerint egészségi állapotuk alapján a betegek hatvan százaléka idősebbnek tűnik a koránál. — Több stressz éri ma az embereket —mondta az üzemorvos. — Létszámleépítés után az ott maradóknak kell elvégezniük az elküldöttek munkáját is. Sokan másodállást vállalnak, hogy meg tudjanak élni. Mivel emiatt mindenki fáradtabb, otthon több a vita, a gyerekre kevesebb idő jut, ami már a következő generáció sorsára is rányomja a bélyeget. A mozgás sem igazán a kenyerünk, hiszen a felnőtt lakosság fele egyáltalán nem mozog, ötöde pedig még naponta tíz percet sem gyalogol. Az elhízás mértékét a BMI testtömegindex alapján számolják ki a súly és a testmagasság alapján. A férfiak már viszonylag korán, 18—34 éves korukban plusz kilókat cipelnek. A nők közül ilyen korban viszont minden tizedik kifejezetten sovány. Sokan dohányoznak, minden harmadik ember naponta rágyújt.