A Semmelweis Terve nyomán bezárás fenyegeti a fővárosi kórházak mintegy háromnegyedét.
Horváth Csaba szerint a javaslat három sürgősségi ellátási centrumra osztaná fel Budapestet, s az Uzsoki, a Szent Imre, a Bajcsy-Zsilinszky, a Károlyi Sándor és a Péterfy Sándor utcai kórház, valamint a Heim Pál Gyermekkórház sem szerepel köztük. Emlékeztetett rá, hogy ezeket az intézményeket az elmúlt években több 10 milliárd forintból bővítették és újították fel. Havas Szófia, a fővárosi közgyűlés egészségügyi bizottságának szocialista alelnöke szerint a tervezet szakmailag teljesen kidolgozatlan, ráadásul az intézményeket nem is állami kézbe vennék, hanem a Semmelweis Egyetem „terjesztené ki hatókörét".
„A Budapest Koncepció megvalósításának alapját a budapesti ingatlan portfolió képezheti. Ennek elvi jóváhagyásához- beleértve az ingatlanok hasznosításából, esetleges értékesítéséből származó bevételek célzott, az egészségügyi ágazatban történő felhasználását is - a kormány döntését kezdeményezzük" - áll a Szócska-féle kormányhatározatban. Budapest ugyanis a Semmelweis Terv szerint három nagytérség központja lesz. Az alap a főváros és Pest megye, amelyekhez Fejér és Komárom-Esztergom, Nógrád és Heves, illetve Jász-Nagykun-Szolnok és Bács-Kiskun megye területének egy-egy része kerülne.
A létrejövő központok: Buda, Észak-Pest, Dél-Pest lennének, itt látnák el a vidékről érkező speciális eseteket. Ehhez azonban kell a kormánynak a fővárosi önkormányzat 12 kórháza is, melyek azonban - más állami, üresen álló ingatlanokkal egyetemben - a tervezett intézkedések fedezetéül szolgálnának. A kormány döntésével azonnal megindulna az intézmények átvétele, amelyre -Tarlós István főpolgármester korábban bejelentett támogatásával - fél évet adnak. Hogy utána hány helyen, milyen minőségben nyújtanak majd ellátást az államosított kórházak, egyelőre semmit sem tudni.