A HospInvest színre lépésével százhúsz orvos és több mint ötszáz ápoló távozott a Markhotból.
Új egészségpolitikában és polgári többségű megyegyűlésben bíznak az egri kórházvédők, akik egyebek mellett a Markhot kórház elmúlt másfél éves története kapcsán tegnap összegezték tapasztalataikat. Misz Mihály, az intézmény egykori orvosa és védelmezője szerint a szocialisták legsúlyosabb döntése, a Markhot 2008-as privatizációja tíz évre visszavetette a kórház fejlődését, a Heves megyei emberek egészségügyi ellátásának színvonalát.
A HospInvest színre lépésével százhúsz orvos és több mint ötszáz ápoló távozott a Markhotból. Mivel munkájukat máig nem sikerült teljesen pótolni, kevesebb műtétet vállal az intézmény, és nem fejlődhet a kardiológiai ellátás sem, pedig nagy szükség lenne rá. Furcsállja az orvost azt is, hogy amíg a HospInvest annak idején néhány nap alatt megkapta a működési engedélyt a kórházra az ÁNTSZ -tői, addig a miskolci megyei kórház egy éve küzd azért, hogy az egri, Klapka utcai rendelőben - segítségképpen - neurológiai, kardiológiai és ortopédiai szakellátást biztosíthasson. Az eset Misz Mihály szerint remekül példázza az egészségügy helyzetét.
Pócs Alfréd ortopéd szakorvos - ugyancsak egykori markhotos dolgozó – közölte, a kórház udvarán több karton hivatalos iratot, tudomása szerint bérszámfejtéssel kapcsolatos papírokat égettek el március 9-én. Szerinte a gazdasági elszámoltatást akarja a szocialista megyevezetés elkerülni ezzel, ugyanis a kórházi dolgozók fizetései között nemegyszer két-háromszoros a különbség.