Az orvos- és egészségtudomány képzési területeken végzettek havi bruttó átlagjövedelme 169 135 forinttól 235 149 forintig terjedt.
Július elsejével életbe lépett a rezidensekre és fiatal szakorvosokra is kiterjedő kormányrendelet. Kis lépés egy nagy változáshoz, vagy elégséges feltétel a kezdőlökéshez? A lényeg: vajon itthon tartja-e az érintetteket? – teszi fel a kérdéseket az mno.hu portálja.
Az orvos- és egészségtudomány képzési területeken végzettek havi bruttó átlagjövedelme 169 135 forinttól 235 149 forintig terjedt – a legtöbbet a Szegedi Tudományegyetemen végzettek kaptak – derül ki a Felvi.hu legfrissebb, 2014-es gyorsjelentéséből, amely a diplomás pályakövető rendszer 2013 májusában mért értékeit elemzi, a jövedelemre helyezve a hangsúlyt. A mesterképzéseken és osztatlan képzéseken végzettek átlagjövedelme bruttó 260 306 forint volt, melyek közül kiemelkedik az általános orvosok 304 565 forintos bére, viszont messze alulszárnyalják az átlagot a fogorvosok a maguk 179 147 forintjával.
A fiatalok egybehangzó véleménye szerint nem mindegy, melyik kórházba megy az ember, mivel nemcsak az eszközök, de a kollégák szempontjából is van különbség, akár az életkort, akár a számukat vesszük figyelembe. A Honvéd Kórházat kifejezetten magas költségvetésűként írták le, ahol szó nélkül kicserélik a hibás eszközöket, ugyanakkor a kis költségvetésű kórházak eszközhiánnyal küzdenek, itt érték őket inkább negatív élmények. Azonban a kisebb kórházakban egyikük szerint kifejezetten kedvesebbek voltak, mint a nagyobbakban, de ezt másikuk cáfolta, miszerint őt igenis pozitívan fogadták egy területi kórházban.
Általánosságban azt mondták a megkérdezettek, hogy a fogyóeszközökből – infúziók, fecskendők, gumikesztyűk, fertőtlenítő folyadék – nagy a hiány, ami a gyakorlatban nemcsak az orvos, hanem a beteg számára is veszélyeket rejthet. További részletek a portálon olvashatók!