• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Mégis a SOTE nyerhet az államosításon

Lapszemle Forrás: Népszava

Minden, az egészségügyben érintett felet egy asztalhoz invitálnak a hazai betegellátó-rendszer jövőjének érdekében.

Mégis a Semmelweis Egyetem kebelezheti be a főváros hamarosan állami kézbe kerülő egészségügyi intézményeit. Legalábbis néhányat. Ez derült ki Velkey György szavaiból, a fővárosi egészségügy bizottság elnöke ugyanis korábban azt nyilatkozta: a fővárosi egészségügy tervezett átalakítása miatt felvetődik a jelenleg a Péterfy Sándor Utcai Kórházzal összevont volt Országos Baleseti és Sürgősségi Intézet „olyan intézményhez csatolása, amely teljes működési hátteret biztosíthat az ellátáshoz". Velkey szerint az egyik lehetőséget az jelenthetné, ha „a Semmelweis Egyetem beszállna a szakmai működtetésbe, és így az orvosképző traumatológiai klinikával bővülhetne".

Mint mondta, „egyelőre tapogatózások folynak az ügyben, de az elképzelés logikusnak tűnik a betegutak egyszerűsítésében". Úgy vélte, az ellátórendszer szerkezeti átalakítása „megkérdőjelezi" a fogászattal, szájsebészettel foglalkozó Központi Stomatológiai Intézet önállóságát is. Mivel „az egyetemnek hasonló profilú klinikái vannak, együtt optimálisabban működhetnének" - mondta.

Néhány hete még cáfolták az illetékesek azokat az információkat, miszerint az állami fenntartású egyetemi klinikák tartanak igényt a fővárosi tulajdonú, országos hatáskörű és speciális ellátást nyújtó intézményekre, ezért kell államosítani azokat. Ezt a kérdést a fővárosi önkormányzat 12 kórházának állami kézbe adása körüli botrány elhomályosította.

Újabb és újabb tervekről, háttéralkukról hallani, miközben a főváros vezetése, valamint a kormány nem áll a nyilvánosság elé az egészségügy átszervezése ügyében - reagált a hírekre az MSZP fővárosi szervezete. Mint mondták, megelégelték a Fidesz „maszatolását", így a kormány kötelezettségét magukra vállalva minden, az egészségügyben érintett felet egy asztalhoz invitálnak a hazai betegellátó-rendszer jövőjének érdekében.

A március 19-én megrendezendő kerekasztal-beszélgetésre várják a Fidesz-kabinet illetékeseit, a főváros vezetését, a budapesti és a megyei kormányhivatalok vezetőit, a szakmai érdekvédelmi szervezetek képviselőit és a kormánypártok, valamint az ellenzék szakpolitikusait és önkormányzati vezetőit.