• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Nincs hova hátrálni

Lapszemle Forrás: Magyar Nemzet

A világhírű professzor megválik élete nagy szerelmétől, a szívsebészettől.

Papp Lajos a napokban kijelentette „soha többé nem veszek szikét a kezembe". A professzor a Magyar Nemzetnek adott interjúban elmondja, a Molnár Lajos és Horváth Ágnes nevével fémjelzett egészségügyi átalakítások során a korábbi támogatásukból levettek egymilliárdot, így a három és fél helyett csak két és fél milliárd folyik be, ezzel együtt a közel egymillió beteg ellátása mellé még félmillió páciens kezelését is megkapták.

2006-ig azért tudtak gazdaságosan dolgozni, mert átlagosan naponta hat-hét nagyműtétet végeztek. Ma egy-két ilyen van. Amikor hagyták őket dolgozni, 30-40 szívkatéteres beavatkozásuk volt, ma csak 6-12 van. S közben mindenki hallhatta, hogy hirtelen halállal halnak meg nagy számban az emberek az országban.

Papp Lajos vezetésével 2006 előtt egy olyan szisztémát dolgoztak ki három dél-dunántúli megyében, melynek segítségével ki tudták emelni a populációból a veszélyeztetetteket, azonban ezek emberek ma már nem kerülnek hozzájuk. Ami gazdaságos volt, azt gazdaságtalanná tették, az állam a munkákat finanszírozná, de itt ezt nem engedik. S közben emberek halnak meg. Sokan. Nincs racionális magyarázat erre, „nekem kellett egy irracionális döntést meghoznom. Öt éve kinevezett igazgató voltam, egyetemi tanár, rengeteg pozícióval: minderről lemondtam, de egyvalamiről nem, arról, hogy ezt a dolgot tisztázzam. Amíg az intézmény dolgozója vagyok, addig éppen a belső helyzetre vonatkozó magyarázatokat nem tudom elmondani, de az állammal kapcsolatos dolgot már elintéztem. Közöltem: ez genocídium, és másfél éve kiléptem a szakmai kollégiumból. De itt cinkossá válok, ha ezt a helyzetet elfogadom."

A világhírű professzor megválik élete nagy szerelmétől, a szívsebészettől. A professzort a szívgyógyászati klinika éléről a napokban váltotta le Gábriel Róbert, a Pécsi Tudományegyetem (PTE) rektora. A lépés nem volt előzmények nélküli, hiszen miután júniusban a szívcentrumban két hétre az universitas vezetése leállította a tervezhető műtéteket, Papp Lajos kérte a nyugdíjaztatását, s egy - a sajtóhoz is eljutott - levélben vádolta meg a PTE irányítói.