A gyulai kórház onkológiai osztályán évente 1700-nál több embert kezelnek.
Több mint 8 millió forintot szánt egy amerikai gyógyszer-fejlesztő és -forgalmazó cég arra, hogy a Pándy Kálmán megyei kórházban a kutatások körülményeit javítsák.
Tegnap a Klinikai Onkológiai és Sugárterápiás Centrumban adták át ünnepélyesen a vizsgálati szobát, melyet a tudományos munkában résztvevő orvosok, nővérek használnak majd. A cégnek már hat éve élő, jó kapcsolata van az intézménnyel, az itt dolgozó onkológusok aktívan közreműködnek a kifejlesztés alatt álló gyógyszerek tesztelésében.
— A klinikai kutatásokat immár az eddiginél jobb, európaibb körülmények között végezhetjük, a legmodernebb eszközök, adatrögzítők alkalmazásával - hangsúlyozta a centrum vezetője, Pikó Béla főorvos. - A vizsgálatokban szereplő betegeink csak jól járhatnak, mert vagy a már bevált, legjobb készítményt kapják, vagy egy újonnan fejlesztett gyógyszer nyújtotta lehetőségekhez juthatnak hozzá.
A gyulai kórház onkológiai osztályán évente 1700-nál több embert kezelnek, a betegszám évről évre nő.