Minőségbiztosításra és technológiára is szükség van az emlődiagnosztikában, ezt pedig a mesterséges intelligencia teszi lehetővé.
5 millió forint támogatást kapott az Avontól a Szegedi Tudományegyetem egy olyan mesterséges intelligencia alapú alkalmazás beszerzéséhez, amely nagy segítséget jelent az emlődiagnosztika elkészítésében. Az adományt az egészségügy világnapján adták át - írta a délmagyar.hu.
Évente csaknem 18 ezer szűrővizsgálatot végeznek a Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ Radiológiai Klinikáján, ez pedig hatalmas terhet ró a Női Diagnosztikai Osztály szakembereire. Éppen ezért fontos, hogy minél előbb használni tudják azokat a mesterséges intelligencia alapú alkalmazásokat, melyek segítenek a felvételek helyes elkészítésében, a minőségellenőrzésben és a leletezésben is. Egy ilyen alkalmazás beszerzéséhez kapott 5 millió forint támogatást a klinika az Avontól.
Az eseményen Kincses Zsigmond Tamás, a Radiológiai Klinika tanszékvezető egyetemi docense arról beszélt, hogy az emlődiagnosztika kiválóan működik hazánkban, azonban egy vizsgálathoz két jól képzett szakemberre van szükség, tehát nagy számban kellenek orvosok, éppen ezért indították el 1999-ben a komplex emlődiagnosztikai képzést Szegeden, mely egyedülálló az országban. Megjegyezte, minőségbiztosításra és technológiára is szükség van az emlődiagnosztikában, ezt pedig a mesterséges intelligencia teszi lehetővé, ezért kezdeményezték az alkalmazás a beszerzését.