Bizonytalan a készítmények hatása, összetételüket egyetlen hazai hatóság sem ellenőrzi.
A Webbeteg online magazin megbízásából készült próbavásárlásokból kiderül, hogy törvény tiltja, ám mégis az utcán, a forgalmas helyen lévő bevásárlóközpontok parkolóiban és a napilapokban közzétett hirdetésekkel a dílerek nyíltan árusítanak hamis potencianövelő gyógyszereket – tájékoztat a Népszabadság. Az engedély nélkül forgalmazott, ellenőrizhetetlen eredetű, Indiából vagy Kínából származó, a merevedési zavarok kezelésére használt termékek a feketepiacon hatezer forinttal olcsóbbak, mint receptre a patikában. Egy-egy tranzakció során akár több százezer forint értékű ilyen, illegálisan forgalmazott gyógyszer is gazdát cserélhet, és a több száz hazai szexbolt többsége is forgalmazza a dobozonként átlagosan 8000 forint körüli termékeket.
A vizsgálatot végző piackutató, a Mystery Visit 2008 szeptemberében próbavásárlásokat végzett elsősorban piacokon, szexshopokban, valamint az interneten és a napi sajtó hirdetéseiben megadott telefonszámok alapján három magyarországi városban, Budapesten, Debrecenben és Székesfehérváron. A legnépszerűbb, legnagyobb forgalmat bonyolító potencianövelő 4-es kiszerelésben legálisan, orvosi vényre jelenleg 13 950 forintért vásárolható meg a patikákban, a feketepiacon, pult alól már 7500-8000 forint közötti összegért hozzá lehet jutni. Az ellenőrizetlen hirdetések olyan, az eredeti termék hatóanyagát tartalmazó egyéb termékeket kínálnak 5000-12 000 forintért, amelyek hatása állításuk szerint tovább tart, és intenzívebb élményt ígér. A valóságban bizonytalan a készítmények hatása, összetételüket egyetlen hazai hatóság sem ellenőrzi – derül ki a kutatásból.
Magyarországon a gyógyszerforgalom egy-két százaléka hamis készítmény. A Vám- és Pénzügyőrség Országos Parancsnokságának adatai szerint az ilyen készítmények 60 százaléka Indiából és Kínából kerül az országba. A legnagyobb bevételt a potencianövelők és az antidepresszánsok hozzák a gyógyszercsempészeknek. Szabó Franciska, az Országos Gyógyszerészeti Intézet szóvivője szerint Magyarországon, a legális árusítóhelyeken (patikákban, egyéb kiskereskedelmi egységekben) nem találtak hamis készítményt. Intézetüknek ugyan van reklámfelügyeleti részlege, de ők kizárólag a legális gyógyszerpiaci hirdetéseket ellenőrzik.