• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Orosz beismerés: volt kapcsolat a vádlottakkal

Lapszemle Forrás: Magyar Hírlap - Magyar Nemzet - Népszava

A levelezésből kiolvasható: teljes gyártási technológiát kínálnak a vádlottak az orosz félnek.

Nyilokaj Prozorovszkij, a labordiagnosztikával foglalkozó Lytech orosz cég vezérigazgatója tegnap a Fővárosi Bíróságon elismerte: valóban levelezett az ipari kémbotrány elsőrendű vádlottjával, H. Sándorral, amikor még a sértett céggel, a Diagon Kft.-vel élő megállapodásuk volt. A levelezésből kiolvasható: teljes gyártási technológiát kínálnak a vádlottak az orosz félne - írja a magyar Hírlap.

A büntetőper azért indult meg, mert a vád szerint a Diagon Kft. két egykori vezető beosztású munkatársa, H. Sándor és T. Lajos 2007 augusztusa és 2008 áprilisa között a cég számítástechnikai rendszeréből összehangoltan több mint tizenegyezer adatállományt másolt le, amelyek között minden olyan információ szerepelt, amelynek felhasználásával más számára is lehetővé vált a Kft. termékeinek gyártása és forgalmazása, piaci helyének - teljes vagy részbeni - átvétele.

Ebben nyújtott segítséget a konkurens magyar vállalat, a Diachem Kft. igazgatója, a harmadrendű vádlott, P. Zsolt, aki a két vádlottal - miután fölmondták a Diagonnál - munkaszerződést kötött. A vádlottak a Diagon Kft.-tői megszerzett adatokat megosztották P. Zsolttal, hogy a közreműködésével a Diachem nevében és annak javára hasznosítsa azokat - derült ki a vádiratból.

R Zsolt tudta, honnan vannak az adatok, és azok felhasználásával tárgyalásba kezdett a Diagon Kft. üzleti partnerével, az orosz Lytech céggel a szabadalommal védett termékek teljes technológiájának és a hozzá tartozó minőségellenőrzési folyamatnak az értékesítésére. Később meg is kezdődött a gyártás előkészítése. Ezzel párhuzamosan a Lytech a Diagon Kft.-vei korábban kötött megállapodását felbontotta. Utóbbi cégnek több mint négymilliárd forint vagyoni hátránya keletkezett - áll a lapban.


Iparikém-ügy: Kern ellen vallott a tanú
Nem kapott sem védett vérdiagnosztikai recepturát, sem védett technológiai hátteret az ipari kémkedéssel vádolt szakemberektől az orosz Lytech cég - mondta tegnap a Fővárosi Bíróságon a nagy port felvert ügyben kihallgatott orosz tanú, Nyikolaj Szergejevics Prozorovszkij. Ismert, az orvosdiagnosztikai termékeket gyártó Diagon Kft. két egykori alkalmazottját és harmadik társukat iparjogvédelmi jogok különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó megsértésével és gazdasági titok megsértésével vádolja a Fővárosi Főügyészség - tudósít ugyanerről a tárgyalásról a Magyar Nemzet. 

Prozorovszkíj orosz professzor azt is elmondta: nem igaz az a vád sem, miszerint cége és a Diagon Kft. között hematológiai termékekre vonatkozó együttműködést kötöttek. Azaz bármikor szabadon szerződhetett volna bármely más céggel, akár a Diachem Kft.-vel is. A tegnapi tárgyaláson megjelent Kern József. A Diagon Kft. ügyvezető igazgatója és tulajdonosa kétségbe vonta az orosz professzor szavait. Szerinte a vádlottak az oroszoknak küldött levelei okozták a Diagon Kft. és a Lytech közötti szerződés felbontását, amelyekben volt munkatársai felajánlották az orosz cégnek Diagontól ellopott titkos adatait. A per május 9-én, a további bizonyítási eljárással folytatódik.

Folytatódott a négymilliárdos ipari kémkedési ügy tárgyalása
Furcsa, hogy míg a magyar bíróság hivatalos megkeresésére az orosz nem kívánt Magyarországra utazni, a vádlottak és védőik kérésére azonban most mégis vallomást tett Budapesten - írja a Népszava. Péntek László, a Fővárosi Bíróság tanácselnöke bemutatott Prozorovszkijnak egy sor elektronikus levelet, melyek tanúsága szerint az ügy kirobbanása előtt ő, illetve a Lytech élénk kapcsolatban állt az elsőrendű vádlott Harmattal. Nem sokkal a vádlottak lebukása előtt pedig egy alkalommal Budapesten is tárgyalt velük a Diachem irodájában, illetve egy étteremben. Prozorovszkij beszámolt arról is, hogy az orosz haematológiai reagenspiac 46 százalékát uraló Diagon Kft.-vel egy termelőüzem felépítésére vonatkozó tárgyalásai megszakadtak. Ezért a Lytech olyan magyar partnert keresett, mely „beléphetne" a Diagon helyére, illetve, amellyel további együttműködést valósíthat meg, terjeszkedvén az orosz piacon.

Itt kerültek a képbe Harmaték, illetve a diachemesek. Az orosz üzletember azt is elmondta, hogy budapesti látogatásán végleges, konkrét megállapodás, szerződés nem született, arra később, májusban Moszkvában került volna sor – ez azonban a vádlottak utolsó pillanatban történt elfogása miatt végképpen elmaradt. Prozorovszkij vallomása tehát azt látszik igazolni, hogy a vádlottak valóban a „lopott holmit" kívánták átjátszani az orosz félnek, hiszen a bíróságon az is kiderült, hogy a Lytechnek korábban nem volt meg a termékek receptúrája és technológiai leírása.