Emberi tévedés vagy rendszerhiba műve, hogy éjszakára a szegedi SBO-n felejtődött egy beteg?
Ez a kérdés a kedden megjelent cikkünk nyomán, de választ még nem kaptunk rá. A klinikai központ nem nyilatkozott az ügyről. A másik szóba jöhető forrás az Országos Mentőszolgálat (OMSZ), amely a betegszállítást szervezi és felügyeli. A háziorvosoktól vagy egészségügyi intézményektől a 18-20-as telefonszámra érkező vagy interneten befutó megrendelésről a mentőknél lévő központ dönti el, melyik betegszállító vállalkozásnak továbbítja. Az Országos Mentőszolgálatnál azt kérték, írjuk le az esettel kapcsolatos összes adatot, ezek alapján megvizsgálják, mi történt, és válaszolnak, de ez biztosan nem megy egy nap alatt - írta a Délmagyarország Napilap nyomán a délmagyar.hu.
Csongrád megyében négy betegszállító vállalkozás dolgozik, a lap információi szerint 23 autóval, így egy jármű papíron több mint 18 ezer embert szolgál ki. A valóságban is nagyon sok a fuvarjuk. A betegszállító cégek országosan gyakran teszik szóvá, hogy a rendszer nem működik jól, a betegeknek indokolatlanul sokat kell várniuk, mert a vállalkozások nem vonhatnak be több autót a munkába, a finanszírozásuk ezt nem teszi lehetővé. A cégek területi elosztás alapján dolgoznak. Az Algyőre is szállító kft. ügyvezetője írásban kérte a kérdéseket, írásban is fog válaszolni.
Az interneten is közölt cikk mellett a legtöbb hozzászóló annak az orvosnak az emberségét méltatta, aki az algyői asszonyt és kísérőjét a kocsijával éjjel kettőkor hazavitte. Többen is úgy látják, az a mi szerencsénk, hogy ilyen orvosok dolgoznak a magyar egészségügyben. - írta a lap.