• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Ötvenmilliós megtakarítás a hatvani kórházban

Lapszemle Forrás: Magyar Nemzet

Az önkormányzati tulajdonú Albert Schweitzer Kórház-Rendelőintézet Nonprofit Közhasznú Kft. lett a hatvani kórház üzemeltetője.

Január elsejétől új, a száz százalékig önkormányzati tulajdonú Albert Schweitzer Kórház-Rendelőintézet Nonprofit Közhasznú Kft. lett a hatvani kórház üzemeltetője, amelynek a korábbi működtető szerződéseit újra kellett kötnie. A cég vezetése úgy határozott, hogy az intézeti gyógyszertári tevékenységet folytató HungaroCare Kft.-vel nem állapodik meg, nem köt vele szerződést, hanem a jövőben saját maga számára szerzi be a gyógyszereket.

Gál Erzsébet, az önkormányzat gazdasági főtanácsadója elmondta, a cég jogelődjének, az Ispotály Holding Kft-nek évekig a HospInvest Zrt. volt a tulajdonosa. A társaság akkor szerezte meg az intézeti gyógyszertári tevékenységet is a hatvani kórházban, amikor az intézményt a HospInvest Zrt. működtette. Nem csak Hatvanban volt ez így, hiszen a vállalkozás Kelet-Magyarországon több kórházában rendelkezett kizárólagos szerződésekkel erre a tevékenységre.

A gond azonban az volt, hogy a cég nagyon magas áron értékesítette a gyógyszereket a kórházak, így a hatvani intézmény számára is. Éppen ezért most, amikor új működtető kezébe került az intézmény, a tulajdonos és a cég vezetése úgy döntött, hogy nem számít a vállalkozás közreműködésére, és maguk oldják meg a gyógyszer beszerzését. Gál Erzsébet szerint ezzel a lépéssel a kórházat működtető cég havonta hárommillió forintot takaríthat meg, az összeg azonban egymillió forinttal nőhet, ha a vényköteles gyógyszertárat is ez a társaság üzemelteti. Hozzátette: az új üzemeltető valószínűleg február elsejétől rendelkezik majd az intézeti gyógyszertári tevékenységhez szükséges engedélyekkel, az átmeneti időszakra a jászberényi kórházzal kötöttek megállapodást.

Szabó Zsolt, Hatvan fideszes polgármestere az üggyel kapcsolatban elmondta, a mai finanszírozási rendszerben egyetlen kórházfenntartó sem engedheti meg magának, hogy milliós többletköltségek veszélyeztessék az intézmények működését. - Nem maradhatott a kórház kiszolgáltatott helyzetben, a HungaroCare Kft. monopolhelyzetét meg kellett törni - hangsúlyozta Szabó Zsolt, aki úgy véli, akkor számolhatnak el a választópolgároknak, ha a privatizált szolgáltatásokat visszaszerzik. Szerinte ezzel pénzt takaríthatnak meg, és garantálhatják a szolgáltatások minőségét.