Pécs dolgozik a Pannon-tengelytörésen, de az egészségügyi döntéshozás még nem írta le a tervet.
Nem bocsátkozik nyilatkozatháborúba a pécsi klinikával a Pannon-tengely ötletgazdája, Rácz Jenő. A veszprémi főigazgató, korábbi egészségügyi miniszter bízik az ésszerűségben és a természetes szövetségekben, melyek sok éve meghatározzák a Balaton körüli megyék, Veszprém, Fejér és Somogy egészségügyi kapcsolatait. Rácz Jenő nem veszi fel a pécsi kesztyűt, tárgyal a baranyai megyeszékhely klinikájával is, bízik az egészségügyi kormányzat jó döntésében, és akár az öt megyés, 1,7 millió ellátottal számoló alternatívát sem tartja elvetendőnek. Mindezt azután nyilatkozta, hogy sorra jelennek meg a Pannon-tervet aláaknázó hírek.
A szaktárca ugyan csak az év második felében dönt, de a Pannon-tengely esélyei a kialakuló kórházcsatában több sebet kaptak már. Néhány napja a Világgazdaság értékelt úgy, hogy a társulás vesztésre áll, majd a baranyai klinikai központból indult a pénzügyi forrásokat sem kímélő, és a maga szempontjából érthető érdekharc. Ebben Miseta Attila pécsi dékán kedden odáig ment, hogy Repa Imre kaposvári főigazgató „kormányokon átívelő elképzelés-érvényesítési képességéről" nyilatkozott, s hogy reméli, ezután minden egészségügyre költött forintja helyen hasznosul.
A „háború" tétje: a betegút: kinek, milyen ellátásért, hová kell elutaznia. Ahová kell, oda kerül a pénz, paripa és fegyver, a nagytérségi ellátóközpont. Ez milliárdos támogatást jelent. -. Ha más döntés születik, az önkormányzatok együttműködései mentén akkor is megmaradhat a Pannon-modell - mondta Rácz Jenő. - Lényeg, hogy ne üljünk ölbe tett kézzel, miközben a jó vagy rossz ötleteket szapuljuk, mert azzal sehová sem jutunk. Ehelyett legyünk megoldáspártiak, mert ezzel bíztak meg a tulajdonosok, és a betegek érdeke is ez.