• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Rendkívüli közgyűlés: ismét az egészségügy átalakításáról

Lapszemle Forrás: Népszava

A hét második felére vagy a jövő hét elejére hívhatja össze a főpolgármester a fővárosi közgyűlés rendkívüli ülését.

A soron kívüli ülésre azért van szükség, mert újra kell tárgyalni a fővárosi egészségügyi ellátórendszer átalakításával kapcsolatos javaslatot. Horváth Csaba szocialista főpolgármester-helyettes, aki a területért felelős, az április végi közgyűlésre benyújtotta ezt, de nem szavaztak róla - emlékeztet a Népszava.


A főpolgármester-helyettes a lapnak elmondta, sürgeti őket az idő, de nincs probléma, a javaslatcsomagot a koalíciós többség megszavazza, a Koalíciós Egyeztető Tanács legutóbbi ülésén mindkét képviselőcsoport vezetője támogatásáról biztosította az elképzelést. Horváth kijelentette, nem változtat a közösen jóváhagyott szövegen. A testület korábbi elvi támogató döntése után ezekkel a konkrét intézkedésekkel már technikailag is elindulhat az ellátórendszer átalakítása.

Az előterjesztés összesen 353,7 millió forintot irányoz elő a változásokat megalapozó hatástanulmány elkészítésére, illetve egy tízfős programiroda létrehozására. Mint arról a lap már beszámolt, a Budapest Egészségügyi Modellben gazdasági társaságokká, kft.-kké alakítanák az önkormányzati fenntartású kórházakat, s azok gazdasági-gazdálkodási tevékenységét egy holdingcégre bíznák. A tervek szerint ugyanis az új rendszer 2009. január elsejétől működne, s a remények szerint segítené a hatékonyabb és jobb betegellátást.