Az egészségügyi tárcánál az átadás-átvételt a kancellária koordinálja, s várhatóan május közepéig lebonyolítják.
Vannak ügyek, amelyek folytatása nem tűr halasztást, ezeket elsőként igyekeznek rendezni még a jövő héten. Megtudtuk azt is, hogy a pénztártörvényhez végül is összesen két végrehajtási rendeletet készítettek, a fennmaradó öt-hat megfogalmazásába bele sem kezdtek.
Noha a hivatalos közlés szerint a miniszter mellett csak a szakállamtitkár adta be lemondását, legalább tucatnyian távoznak a tárcától. Matejka Zsuzsanna korábbi kabinetfőnök például nagy eséllyel Paál Tamást váltja az Országos Gyógyszerészeti Intézet élén. Az erről szóló pályázatot Horváth Ágnes néhány napja írta ki. A kabinetfőnök munkatársaként dolgozó Bartucz Attila már korábban távozott a minisztériumból, és úgy tudni, a teljes kommunikációs apparátus feláll.
A szakma tekintélyes része szerint Horváth Ágnes minden idők legnagyobb rombolását végrehajtó minisztereként vonul be a magyar történelembe. Internetes szakmai fórumokon a doktorok gyakorta megjegyzik: a reformnak nevezett megszorítás természeti csapás volt, és csoda, hogy vannak túlélői.
A legnagyobb károkat a gyógyszerpiacon okozták az elmúlt időszak intézkedései - vélik az orvosok. Hasonlóan borús képet festenek az ellátórendszerről, amely szerintük az átalakítás után szinte teljesen alkalmatlan arra, hogy biztonságos hozzáférést biztosítson a lakosságnak. Szakmai körökben az egyik legnagyobb bakiként az egynapos sebészettel kapcsolatos döntéseket emlegetik. Először igyekeztek több milliárd forintos támogatás szétosztása révén elterjeszteni az intézményekben ezt a Magyarországon kevésbé gyakori ellátási formát, majd a szigorú teljesítményvolumen-korlátot erre is érvényesítették.