Életmentő készüléket helyeztek el Békéscsabán, a lencsési-lakótelepi orvosi rendelőben.
Máshol is nagy szükség lenne a könnyen hozzáférhető defibrillátorokra, naponta ugyanis 70 embert ér hirtelen szívhalál hazánkban. - Két éve, Kolonics György olimpia bajnok tragikus halála után döntöttünk úgy, hogy a társadalmi szerepvállalás program keretében hordozható defibrillátorokat szerzünk be, s azokat gyáregységeinkben, illetve a környező településeken helyezzük el - mondta a tegnapi ünnepélyes átadón Varga Patrícia, az adományozó cég kommunikációs vezetője. Hozzátette, a cég három készüléket hozott Békés megyébe, egy a békéscsabai orvosi rendelőbe, míg kettő a vállalat körösladányi üzemébe került.
Vantara Gyula, a megyeszékhely polgármestere személyesen köszönte meg az ajándékot, hangsúlyozva, jó helyre került az életmentő eszköz, a Lencsési-lakótelep ugyanis Békéscsaba legnépesebb városrésze. — Huszonötezren élnek itt, s ha jól értesültem, éppen tegnap történt egy olyan eset, melyben a szívhalál esetleg elkerülhető lett volna, ha van a közelben egy ilyen berendezés - mondta a polgármester. Ezt megerősítette dr. Ferenczi Attila önkormányzati képviselő, s egyben a lakótelep egyik házorvosa is, aki hozzátette, négy felnőtt- és három gyermekorvos rendel egy helyen, a betegforgalom ebből adóan meglehetősen nagy, s bizony, az idősebb korosztály körében a szívproblémák is gyakoriak.
Nyilvántartás egyelőre nincs arról, hogy a települések közterületein hol található életmentésre alkalmas készülék. Kárász László megyei vezető mentőtiszt szerint sokkal több félautomata újraélesztő berendezést kellene elhelyezni olyan nagy forgalmú helyeken, mint a bevásárlóközpontok, a sportcsarnokok, a posták, a hivatalok. -A gép persze csak akkor ér valamit, ha használni is tudják — figyelmeztetett a szakember, megjegyezve, egy 2x8 órás tanfolyamon el lehet sajátítani az újraélesztés technikáját, így akár defibrillátor hiányában is visszaadhatjuk az élet esélyét bajba került embertársainknak.