• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Védőoltás, tábor, lelki segítség

Lapszemle Forrás: Népszava

A GSK betegszervezetek széles körével dolgozik együtt, így jobban megértheti a betegek igényeit.

Bár a jelenlegi gazdasági helyzet nem kedvez a mecenatúrának, vannak olyan vállalatok, melyek töretlenül nyújtanak segítséget a rászorulóknak. A GlaxoSmithKline - a világ egyik vezető kutatásorientált gyógyszergyártó és egészségmegőrző vállalata - elkötelezett az ember életminőségének javítása iránt. Vezető szerepet tölt be a védőoltások, a fertőzések, a központi idegrendszeri és légúti betegségek gyógyításában. A GSK számára igen fontos, hogy jó kapcsolat alakuljon ki a cég és munkavállalói között. A sok munka és a nagy elvárások mellett fontos számukra, hogy munkatársaik jól érezzék magukat munka közben.


Igyekeznek minél rugalmasabb körülményeket teremteni, hiszen csak úgy tudnak kiemelkedő munkát végezni, ha elég idejük jut a családra és a magánéletre, nem utolsósorban a munka utáni feltöltődésre is. Természetes számukra kollégáik részvétele társadalmi programjaikban. A betegszervezetek olyan ügyekért küzdenek, melyek megváltoztathatják a betegek vagy az őket gondozók életét.

 
A GSK betegszervezetek széles körével dolgozik együtt olyan területeken, mint például a daganatos betegségek, az asztma, a cukorbetegség, a sclerosis multiplex vagy a HIV/AIDS, így jobban megértheti a betegek igényeit és betegségüket. Tovább erősíthetik általuk a betegeknek nyújtott támogatást a diagnózis megállapításától a krónikus kezelésig és gondozásig. A Magyar Rákellenes Liga, mely kiemelkedően közhasznú egyesület, ismeretterjesztő programokkal, önkéntes és képző tanfolyamok szervezésével, tájékoztató kiadványokkal, pályázatokkal, telefon- és betegszolgálattal, illetve gyógyeszközök megismertetésével vesz részt a rákellenes küzdelemben. Elsősorban a felvilágosítás, az egészségnevelés, illetve a betegek lelki támogatása terén nyújtanak segítséget.


Amennyiben lehetőségük van rá, anyagilag is hozzájárulnak a gyógykezelésekhez. A Magyar Rákellenes Liga és a GSK együttműködése 1996-ban kezdődött. 2009-ben a cég által nyújtott támogatást a Rák Világnapja rendezvényeinek finanszírozására használták fel. A Bátor Tábor Alapítvány és a GSK 2007-ben három évre szóló megállapodást írt alá, mivel közösen pályáztak a nemzetközi GSK központi támogatására. A pályázat célja, hogy növelni lehessen a táborozó gyermekek számát, nemzetközi turnusokat tudjanak szervezni, és hosszú távon lehetőség nyíljon újabb betegségcsoportok bevonására a terápiás rekreációs programba.


A Magyar Vöröskereszt, az Egészséges Településekért Alapítvány és a GlaxoSmithKline Kft. tavaly második alkalommal hirdette meg méhnyakrák elleni oltási pályázatát, melynek során 300 hátrányos helyzetű fiatal lány kapta meg térítésmentesen a védőoltást. A nagy érdeklődésre való tekintettel 2010-ben is folytatódik az együttműködés.

GSK