Magyarországon az elmúlt években olyan kecskék, birkák és nyulak jöttek a világra, melyek teje gyógyhatású fehérjéket tartalmaz.
Az Eötvös Loránd Tudományegyetemen nem a szellemhatás miatt hoznak létre medúzagént hordozó, vagyis a medúza egy speciális fehérjéjét termelő, és ezért zöldesen fluoreszkáló úgynevezett transzgenikus egereket. A genetikai módosításnak praktikus céljai vannak, és gyakorlati előnyökkel jár. Genetikailag módosított állatokkal folytatott kutatások során számos humán gyógyászattal összefüggő kérdést lehet tisztázni, s az így előállított állatokat az orvoslás is használhatja. A transzgenikus élőlények segítségével állatokban is vizsgálhatók a kimondottan emberre jellemző betegségek, mint a gyermekbénulás. A normális egerek nem fertőzhetők meg a poliovírussal, a humán gént tartalmazó társaik igen, és ezekben az állatokban az emberhez hasonlóan zajlik le a kór.
Magyarországon az elmúlt években olyan kecskék, birkák és nyulak jöttek a világra, melyek teje gyógyhatású fehérjéket (pl. véralvadásgátlók) tartalmaz, illetve olyan csirkék, melyek tojásaiból humán terápiákhoz nélkülözhetetlen anyagokat lehet kivonni. Dr. Kacskovics Imre, az ELTE immunológia tanszékének docense és dr. Bősze Zsuzsanna, a Mezőgazdasági Biotechnológiai Kutatóközpont tudományos tanácsadója kutatócsoportjukkal olyan transzgenikus egereket hoztak létre, melyek a szokásosnál hatékonyabban termelnek ellenanyagokat. Az új módszer segítségével gyorsabbá, olcsóbbá válik az ellenanyaggyártás. Az eljárás sikerét és gyakorlati hasznát bizonyítja, hogy a csoport munkáját egy nemzetközi tudományos testület támogatja, emellett külföldi és magyar befektetők is segítik a kutatók által alapított cég első lépéseit.