-
Talpalávaló
2011.04.02Tisztelt Weborvos!
Mindkét talpamon , talpközéptől az ujjak felé eső részen egyre erősődő érzéketlenség alakult ki , olyan érzésem van mintha valami idegen tárgyon állnék, vagy hiányozna egy darab a talpamból és ez rendkívűl kellemetlen érzés, ráadásul az ujjak végén érintéskor fájdalmat érzek. Már kétszer voltam
idegorvosi vizsgálaton, ahonnan gerincröntgenre, talpröntgenre és laborvizsgálatra is beutaltak,de a problémám okára nem kaptam választ.
Kaptam B vitamin injekció kúrát, majd ezt követöen 3 hónapig B komplex tablettát szedtem, de nem volt javulás. Mi lehet az oka a fenti tüneteknek?
Válaszát előre is köszönöm.
Üdvözlettel: Talpalávaló -
Segítség!
2011.04.02Segítség!
Kedves doktor úr/hölgy!
Rengeteg gyomorsavam van,már több mint 7 éve, többször voltam gyomortükrözésen negatív eredmény,már több féle PPI-t szedtem de semmi.
Általában reggelre érzem a savamat,de van olyan ,hogy egész nap saval vagyok.
Jelenleg Pantoprazol-Sandoz és Ranitidin-Teva 300 mg szedtem,de a pantoprazol-tól hasmenésem van és jelenleg csak a Ranitidin-t szedem 2x1 adaglásban és ez sem segít így sok a savam.
A gyógyszerészemel beszéltem aki azt mondta,hogy 3 lehetőség van. Pazolexa 40 mg 2x1 vagy, Umaren 300 mg 2x1 adagolásban vagy pedig Pazolexa 40 este és Umaren 300 mg este gyógyszert javasolta.
A véleményét szeretném kikérni,hogy ön mit mond,melyik a leghatásosabb gyógyszeres th?
Köszönöm szépen!!!! -
Kezdek aggódni egy bélproblémám miatt
2011.04.02Doktor Úr!
Kezdek aggódni egy bélproblémám miatt, hiába vizsgáltak k i: A hasam egyik részén fáj a bél egy része, Ahogy azon áthalad az étel teljesen érzem, s újabban addig hányingerem is van !!! Mit tehetnék? Van ilyen? pl. sokat olvastam a neten , de ezt nem találtam . Köszönöm. -
Orrmandula kivétel milye esetben indokolt?
2011.04.02Orr mandila kivétel milye esetben indokolt.?
-
Syncumárt szedő betegnél a foghúzás előtt mi a teendő?
2011.04.02Syncumárt szedő betegnél a foghúzás előtt mi a teendő?
-
slejmet öklendezek fel
2011.04.02Hónapok óta napjában többször (elég sokszor) slejmet "öklendezek" fel. Voltam már gégésznél, tüdőgyógyásznál, de igazán nem találtak semmit. Voltam (más okból kifolyólag) gyomortükrözésen is, ahol azt mondták, hogy egy kicsit nyitott a gyomorszáj, és egy pici savam van. Arra savlekötőt szedek. De senkitől nem kapok választ arra, hogy ez mitől van, és hogy hogyan kezelhető. A nyakam jobb oldalán többször fájdalmat érzek. Lehet, hogy ezzel van összefüggésben? Köszönettel: E.
-
Evelin76!
2011.04.02Jelige:Evelin76!
3 hete köhögök. Torokfájással és száraz köhögéssel kezdődött. Emosult kaptam reflux gyanura. Nem hatott.Utána kétféle antibiotikum, köptető. Maradt a száraz köhögés. Közben orrmelléküreg mellkasfelvétel negatív. Most Histisynt és Sinecodot szedek de még mindig köhögök. Mit tehetek még? Már megőrülök a köhögéstől. -
Kórház és idősek otthona: nincs rá pénz
2011.04.02A komlói önkormányzat nem tudja tovább ellátni a nem köteles feladatait, ezért azokat átadná a megyének.
-
Az erkélyen át érkező tűzoltók nyitottak ajtót a mentőknek
2011.04.02Orosházán a mentők és tűzoltók szirénázva érkeztek meg csütörtök este a városközpontban lévő lakótelepre.
-
Bevásároltak a betegek a drágulókból
2011.04.02A generikus készítmények ugyanazt a hatóanyagot olcsóbb kivitelben tartalmazzák.
-
Napokat késhet a halálhír
2011.04.02Egy soha meg nem érkezett értesítő fax költségét felszámolták a család számára.
-
Detego PH-Balance Hüvelyi pH-teszt
2011.04.01A női egészségvédelem modern eszköze.
-
Detego PH-Balance Hüvelyi pH-teszt
2011.04.01A női egészségvédelem modern eszköze.
-
Mit kívánnak a rákbetegek?
2011.04.01Nem elég a betegséget kezelni, a rákbeteggel és a családjával is törődni kell.
-
Műerek izomsejtekből
2011.04.01Szívműtétekhez növesztenek műereket izomsejtekből - olvasható a Science Translational Medicine című lapban.