-
Jót tesz a kevéske szesz
2011.03.12A mértékletes alkoholfogyasztás hangulatemelő hatása mellett a szívnek és az ereknek is egészséges.
-
Tápszereket hívott vissza a Numil Kft.
2011.03.12Kétféle tápszert hívott vissza a forgalomból a Numil Kft. - közölte a cég kommunikációs ügynöksége.
-
A japánokért is gyűjt a Vöröskereszt
2011.03.12A Magyar Vöröskereszt felhívása a Japánban pusztító földrengés áldozatainak segítésére.
-
Mégsem megy Japánba az orvoscsoport
2011.03.12Az atomerőművi robbanás miatt nem megy Japánba a magyar református orvoscsoport.
-
Emlős és baktérium: megvan a kapocs
2011.03.12Amerikai kutatók felfedezték az emlősök és a baktériumok ingerületátvitele közti rokonságot.
-
A máltai szeretetszolgálat is gyűjt Japánnak
2011.03.12A Magyar Máltai Szeretetszolgálat is gyűjtést hirdetett a Japánban pusztított földrengés és szökőár károsultjainak.
-
MSZP: Mitől fél Budapest fideszes városvezetése?
2011.03.12Horváth Csaba, a Fővárosi Közgyűlés MSZP frakció-vezetőjének közleménye.
-
Sokan kaphatnak speciális nyugdíjkedvezményt
2011.03.12A magyar nyugdíjrendszer több speciális kedvezményt tartalmaz, részletek az összeállításban.
-
Kicsit kínos
2011.03.12Doktor Úr!
Kicsit kínos jelige kérdezi:
Újabban a székletem nem egyben jön ki belőlem, mint évtizedekig korábban minden nap reggel, hanem napjában többször, kis adagokban, vékonyan. Van, hogy szorulásom is van napokig. Előtte 2 hónapig hasmenésem volt egy rossz ételtől.
Voltam orvosnál, azt mondta a tükrözés után , semmi baj. Valóban lehtséges ilyesmi?
Köszönettel. -
kollégán időnként észreveszem hogy sárgás a bőre
2011.03.12Kedves Webdoktor!
Egy fiatal 38 éves férfi kollégán időnként észreveszem hogy sárgás a bőre. Néha az arcán is látszik, de egy pár napja a hasán, csak a mellkas alatti részen volt sárgás. Lehet ilyen? A mája, hasa tájékán? Amúgy kissé sötétebb a bőre, mert sötét hajú, de azért nem kreol bőrű.
A szeme fehérjén nem láttam még soha, és a "sárgasága" is elég ritka, havi-kéthavi jelleggel jelentkezik.
Gondoltam epepangásra, mert nem gyarori és állandó a tünet, és nem csak én vettem észre rajta. A kolléga amúgy esészséges életet él, nem dohányzik, sportos, naponta egy egy pohát bort iszik meg este.
Kicsit sok a savtermelődés a gyomorban, csak erre szokott panaszkodni.
Ön mit javasol, nézessük meg a vérképét?
Köszönöm válaszát!
Üdvözlettel: -
gyomorpolip
2011.03.12Mitől alakul ki a gyomorpolip?
-
meningococcus
2011.03.12tájékoztatő a meningococcus betegségről
-
Magzati ultrahang vizsgálaton
2011.03.12Kedves Dr. Bognár Professzor Úr!
Véleményét és tanácsát szeretném kérni.
Magzati ultrahang vizsgálaton a 25. héten az agykamra tágulat 5mm volt, a 32. héten 8 mm.
Ezt megelőzően a 18. heti uh-n jobb oldalt egy 2cm-es plexus cysta volt látható, ami azóta felszívódott ( először a felritkulása a 22. hétben még látható volt, utána már nem).
Közben növekedni kezdett a tágulat? Ez egy másik dolog vagy van a ciszta és a tágulat között összefüggés?
Azért nőt a tágulat a 25.hétről a 32.-re mert nőt a baba is? Nem csökkenne kéne? Nem fiatalabb terhességekben szokott inkább a tágulat mutatkozni és a 32. hétre eltűnni?
Ez a növekedés miért lehet? Lehet a baba növekedése miatt valóban?Mit lehet tenni? Mire kell figyelni? Ha növekedik, akkor az valamilyen betegségre utal?
Az, hogy ciszta is volt és most agykamratágulat volt látható az bajt jelent vagy lehet egészséges ettől még a baba?
Köszönettel: -
vese daganat + gerinc betegség
2011.03.12azt szeretném kérdezni hogy vese daganatom van
hogy azal leszázalékilnak és még gerinc betedségem is
köszönom -
túl alacsony vércukorszint
2011.03.12Tisztelt Doktornő!
25 éves nő vagyok. A napokban teljesen véletlenül megmértem a vércukorszintem házi vércukormérővel, és nagyon alacsony értéket mutatott. Egy nap többször is megmértem, ami azt jelenti, hogy étkezés előtt 3.2, míg étkezés után 1 órával 1.7 lett. Eléggé megijedtem, amikor azt tapasztaltam, hogy étkezés után nem felfelé, hanem lefelé ment a vércukorszintem. Eddig nem tudtam cukorbetegségről, tüneteim pedig nincsenek ezzel kapcsolatban. Háziorvosom csak annyit mondott, hogy örüljek neki, és ez nem baj, de azért menjek vérvételre. Nem igazán tudom elhinni, hogy ez nem baj, kérem adjon tanácsot. Nem tudom a fogamzásgátlónak mennyi köze lehet ehhez, már 5 éve szedem, ill. kb. 2 éve nem eszek laktóz tartalmú tejterméket, mert érzékeny lettem a laktózra.
Válaszát előre is köszönöm!
jelige: túl alacsony vércukorszint