-
gyermekemnek Sumetrolim után Augmentin DUO
2010.02.17Lehet-e a gyermekemnek Sumetrolim tabletta bevétele után 8 órával Augmentin DUO szirupot?
-
Grapefruit csepp
2010.02.17Kedves Doktornő/Doktor úr!
A napokban egy kicsit meghültem és a háziorvoson grapefruit cseppeket javasolt kúraként. Mivel igen érzékeny gyomrú vagyok, ezt ő is tudja, azt is mondta hogy telt gyomorra bevéve gyomorégést okozhat ezért azt javasolta hogy evés után kb. 3 óra múlva vegyek be belőlőle 20-25 cseppet 1dl italban.
Az este így is tettem kb 1dl rostos lébe csepegtetve ittam meg. Pár perc múlva még soha nem tapasztalt érzések támadtak a hasambam. Éreztem ahogy az ital égeti a beleimet a köldököm bal oldalán. Kb. pecenként visszatérő és kb tíz percig tartó égető és kanyargó áramlást érezem a odabennt. Minden áramlás érzése végül eltünt a "semmiben". Kb. 20 perc elteltével kevésbé intenzív égető érzés tért vissza a köldökömtől jobbra és kb. két ujjnyival lejjeb. Ez az érzés nem volt olyan intenzív mint az előbbi és csak pár másodpercig tartott. Majd kb. fél óra elteltével mikor már lefeküdtem a hasam alján furcsa hullámzást és görcsölést éreztem. Lehet hogy csak fantáziálok, de az volt az érzésem hogy érzem vékonybeleim mozgását, sőt a helyetét és azt is ahogy karnyarog a hasamban. Ez is egy többször visszatérő érzés volt, ami mindig hangos korgással és spricceléssel végződött.
Nem tudom mi volt ez? Miért váltotta ki a grapefruit csepp?
Válasz "Grapefruit csepp" jeligére kérnék. -
spontán légzési gondjaim adódnak
2010.02.17Üdv
Kb. 1 éve tartó, néhány heti-havi rendszerességgel jelentkező, spontán légzési gondjaim adódnak.Bal oldali mellkasi, fájdalom bénítja le a belégzésem, csak a maradék levegőt tudom kifújni, belélegezni nem tudok, a fellépő érzet hatásaként átélt fájdalom miatt, ami olyan, mintha szét akarna robbanni az egész tüdőm bal fele, mintha az erekre nehezedő hatalmas nyomás ki akarna szakadni belőlem. Ilyenkor kicsiket lélegzem hasi tájékra, gondosan ügyelve hogy ne emelkedjen a mellkasom. Néhány 10 másodperc után azonnal elmúlik a jelenség.
29 éves nem dohányzó férfi, vagyok, rendkívűl erős immunrendszerrel, sosem tudok megfázni, a legszélsőségesebb körülmények között sem.
Nem megyek el orvoshoz, csak szeretném tudni hogy milyen okok lehetnek a dolog hátterében? -
prosztatarák_baba?
2010.02.17prosztatarák_baba?
Tisztelt Doktor Úr!
Két hónapja prosztatarákot diagnosztizáltak nálam (PSA 10,3; áttét nincs, tok ép, gleason 4+5). 54 éves vagyok, a párom is vészesen közelít a változó korhoz, de szeretnénk gyereket. Most mennyire volna veszélyes ondóm a párom számára ? A biopszia előtt jó volt, azóta, két hónapja még nem tisztult ki teljesen (az egyik ondóhólyagot is szúrás érhette a biopszián, az MR bevérzést feltételezett). Alapvetően az ondóba esetlegesen bekerülő rákos sejtre gondolok veszélyforráskánt.
Köszönettel ! -
Alattomosak a női szívek
2010.02.17Az utóbbi években a fiatal nők körében is jelentős számban előfordul a koszorúér - szűkület, végzetes esetben - elzáródás.
-
Gyógyszertárak a csőd szélén
2010.02.17Akár négyszáz patika mehet csődbe mivel az idei költségvetésből törölték a korábban számukra nyújtott állami támogatást.
-
Szuperimmunizált nyúl termeli az antitestet
2010.02.17Jóval hatékonyabban lehet ellenanyagokat előállítani, méghozzá 30-40 százalékkal olcsóbban és kevesebb állat felhasználásával.
-
Szív és fog
2010.02.17A talált gének egyszerre két betegségért lehetnek felelősek egy kutatás eredménye szerint.
-
Kórház a körzet szélén
2010.02.17Egyre többen jelentik át lakcímüket Somogy megyéből Zalába, hogy jogosultságot szerezzenek a kanizsai ellátásra.
-
Fegyelmi eljárás indult Kiskunfélegyházán
2010.02.17Vizsgálat folyik az intézményben, és tény, hogy találtank pénzügyi és iratkezelési szabálytalanságokat.
-
Egészségügy a kampányban: melyik párt mit ígér?
2010.02.17Megpróbálták kisilabizálni, mit tervez az MSZP, a Fidesz, az MDF, az LMP és a Jobbik?
-
Stroke: a főcsapás iránya a vakcina!
2010.02.17Jelenleg azt vizsgálják, milyen új arterioszklerózis- és stroke-immunterápiák kifejlesztésére volna mód.
-
Nem a kép hamis, hanem a gyógyszerek
2010.02.17Egy európai felmérés becslése szerint mintegy 10,5 milliárd eurót költenek hamis és kétes eredetű gyógykészítményekre a nyugat-európai állampolgárok.
-
Tüdőrák: munkahelyi ártalom is lehet
2010.02.16 -
Mozgással a terhességi cukorbetegség ellen
2010.02.16Az anyai cukorbetegség a magzat fejlődését is veszélyezteti, többek közt azért, mert az erek falára, így a méhlepény ereire is hatással van.