• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Csalás! A kórházak nem sorsolnak nyereményeket!

Regionális hírek Forrás: Weborvos Szerző:

Nyereményjáték ürügyén a kórház nevében csalnak ki pénzt az idősektől, akik egészségi állapotáról feltűnően sokat tudnak.

Egy ismeretlen nő olykor egyedül, máskor társával járja Szeged Tarján városrészét, ahol magát kórházi dolgozónak kiadva idős emberekhez csönget be azzal, hogy a kórház kisorsolta őket egy nyereményjátékon, s elhozta számukra az ajándékot. Amint arról a Tarjánvárosi Rendőrőrs a Weborvost tájékoztatta, a nyeremény általában egy külföldi gyártmányú masszázsgép. Persze az ajándéknak feltétele is van: ki kell fizetni az árát, esetenként akár több százezer forintot, amelyet az ígéret szerint a nyugdíjintézet napokon belül visszatérít a szerencsésnek. Erre persze sosem kerül sor.

Az emberek hiszékenységét jól példázza, hogy a csalók még egy hamis elismervényt sem adnak a pénz átvételéről. Megtudtuk: a rendőrségnek eddig hivatalosan egy sértettről van tudomása, ám biztosak abban, hogy többeket is becsaptak, várják a további feljelentéseket. A rendőrség információi szerint hasonló eset nemcsak Szegeden, hanem az országban máshol is előfordult már.


Az elkövető rendszerint nő, jó megjelenésű, udvarias, kedves. Általában azzal nyeri meg a sértettek bizalmát, hogy több személyes információval rendelkezik róluk, főként a kórházi kezelésükre, betegségeikre, olykor szomszédaikra vonatkozóan. A rendőrség egyelőre ismeretlen tettesek ellen nyomoz, azaz arról nincs hír, hogy a csalóknak honnan lehet információjuk a kiszemelt áldozatok egészségi állapotáról. Nem feltétlenül kell ugyanakkor egészségügyi kapcsolatokra, adatlopásra, személyes adatokkal való visszaélésre gondolni. Elképzelhető például az is, hogy a rendelőkben vagy a klinikákon beszélgetések során kapcsolatba kerülnek az ott lévőkkel, esetleg az idősek lakókörnyezetében érdeklődnek, majd továbbadják egymásnak az információkat.


Az ügy kapcsán mindenesetre a rendőrség ismét figyelmeztet arra, amit az elmúlt évtizedek során úgy tűnik, még mindig nem sikerült elég meggyőzően elmondani: az idősek idegeneket ne engedjenek be a lakásukba, részükre nagy összegű pénzt, értéket ne adjanak át, kérjenek igazolványt, meghatalmazást, iratot az ismeretlentől. A kórházak nevében eljáró személyek minden esetben hivatalos iratokkal rendelkeznek megbízatásukra vonatkozóan, ezért róluk a kórházak is felvilágosítást tudnak adni. Illetve abban is mindenki biztos lehet: az egészségügyi intézmények a legritkább esetben küldenek százezres ajándékokat a betegeiknek.