• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Doktor a pácban

Regionális hírek Forrás: Weborvos Szerző:

Vélhetően soha nem derül ki, mi motiválta a háziorvost, hogy galibát keverjen.

A hatóság félrevezetése miatt már vizsgálódik a pécsi ügyészség, de rágalmazás miatt is megtörtént a feljelentés egy idős baranyai háziorvos ellen. Számunkra viszont a mai napig rejtély, mi állhat  a lehetetlen ügyhátterében – reagált a Weborvos megkeresésére dr. Kutnyánszky Zsolt , körjegyző. A négy baranyai település jogásza nem érti a motivációt, pontosabban azokat az okokat, amelyek a mostani, az idős doktor számára nem éppen előnyös helyzethez vezettek.

Az eseménysorozat világosabban látásához, vissza kell mennünk minimum két évet az időben - fogalmazott a jegyző. A történet  azzal kezdődött, hogy a háziorvos- aki hosszú évek óta közalkalmazottként dolgozott és semmi probléma nem adódott munkájával kapcsolatban – egyik délután azzal keresett meg bennünket, hogy megvásárolná a közös épületben lévő rendelőt és a szolgálati lakást. Az önkormányzat nyitott volt a kérésre , a testület igenlő határozata alapján hivatalosan megkértük az ilyenkor szokásos értékbecslést az ingatlanra. Ennek végeredményét a doktorral is megosztottuk.

Ez után, mint derült égből a villámcsapás, február 13-án a hivatal ajtajában a 62 éves orvos átadott egy levelet, amelyben leírta, hogy egészségügyi okokból nem képes a háziorvosi teendők végzésére, ezért kérte az önkormányzatot, hogy gondoskodjon az alapellátás  további, zavartalan biztosításáról.

 A jegyző állítása szerint mindenki megdöbbent a levélen, mert az orvos korábban semmilyen betegségre nem panaszkodott. Bár a lemondást kénytelen volt elfogadni Egerág, ahhoz, hogy   új pályázatot írjanak ki,  az ellátási területhez tartozó négy önkormányzat beleegyezésére is szükség volt. Így, tehát újabb ülés és szavazás következett.

Megmondom őszintén, olyannyira meglepett bennünket a levél, hogy vártunk az állás meghirdetésével, mert arra számítottunk: hátha meggondolja magát az orvosunk. Teltek a hetek, s miután a visszavonásra semmilyen jelzés nem érkezett, már a lakosság is aggódni kezdett. Sőt, az egyik nap például többen a polgármesteri hivatal elé vonultak demonstrálni, mondván: félnek, hogy Egerág állandó ellátás nélkül marad. A tüntetésen – ez faluhelyen meglehetősen ritka eseménynek számít - a körjegyző megnyugtatta a kétkedőket: nem marad semmiképpen orvos nélkül a falu, mert az önkormányzat négy jelentkező közül is választhat.

A praxis iránt érdeklődők azonban ahogy érkeztek, szépen sorban el is mentek. Pedig a négy települést magában foglaló vegyes (gyermek-felnőtt) körzet előnye nem csak az 1400-1600 betegkártya, hanem Pécs közelsége is.

A gyors távozások oka persze gyorsan kiderült: többen beszámoltak, hogy a lemondott orvos milliókat kér a praxisért, máskor meg azt közölte, a terület mégsem eladó. A jegyző ekkor ment el a megyei háziorvosi szekció vezetőjéhez és vizsgálatot kért, amely megállapítja: az önkormányzatnak gondoskodnia kell a lakosság egészségügyi alapellátásáról. Ezt követően elszabadult a pokol. A régi háziorvos röplapokon terjesztette, hogy a lemondó levél nem is tőle származik, aláírását pedig meghamisították. Elkezdődött a kölcsönös feljelentés.

A jegyző azért fordult az igazságszolgáltatáshoz, mert tisztességét kétségbe vonták, azaz rágalmazás miatt keresetet nyújtott be, a doktor pedig ismeretlen tettes ellen tett feljelentést.
A levél hitelesítésére az önkormányzat kifizette a szakértői költségeket, amelyek már akkor bizonyították: az aláírás az orvostól származik. A nagyobb bizonyosság kedvéért a hatóság újabb négy független szakértő segítségét kérte, akik szintén igazolták a korábbi szakvéleményt.

A bumeráng ekkor csapott le az orvosra: a siklósi rendőrség határozatot hozott, megállapítva, hogy az ominózus levél, az aláírás és az orvosi pecsét eredetiségéhez nem fér kétség. A határozat tartalmazza még: az orvos olyan bejelentést tett a feljelentése megtételekor , amrlyről tudta, hogy valótlan. Ezért a hatóság félrevezetése miatt most már a doktor ellen folyik az eljárás. Az ügyet jelenleg a megyei ügyészség vizsgálja.
Ez senkinek nem hiányzott, és nem is értjük ami itt zajlik, hiszen jó volt a kapcsolatunk a doktorunkkal – mondta a jegyző. Annak viszont örülünk, hogy az állást sikerült betöltenünk: április 15-e óta új doktorunk van, aki közalkalmazottként végzi a gyógyító munkát.