• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Egészségfejlesztés iparszerűen

Regionális hírek Forrás: Weborvos Szerző:

A régión belüli életminőség javítására szövetkezik Dél-Dunántúl három ipartestülete.

Képünk illusztráció
A dél-dunántúli gazdaságban meghatározó három iparkamara március 20-án olyan együttműködési megállapodást ír alá, amelyben az egészségipar fejlesztésével kívánják megvalósítani az Életminőség-pólus projektet. A program egyébként szervesen illeszkedik a II. Nemzeti Fejlesztési Tervbe.

A Pécsett aláírandó megállapodást hosszas előkészítés előzte meg, melynek eredményeként elkészültek azok a stratégiai-operatív programok, amelyeket Baranya, Tolna és Somogy ipartestülete el is fogadott. Az Életminőség-pólus programon belül fontos szerep jut az egészségiparnak, amely a közeli fejlődés egyik meghatározó iránya lesz a régióban - mondta dr. Síkfői Tamás, a Pécs-Baranyai Kereskedelmi és Iparkamara titkára.

E tekintetben a pécsi egyetem három olyan fejlesztési irányt jelölt meg, amelyekre folyamatosan pályázni kíván 2007-től. Az egészségipar témájában elkészített egyik projekt forrásigénye mintegy 20 milliárd forint, amely a Dél-Dunántúlon egy regionális egészségkataszter megalapozását célozza. Ebben a „Dél-Dunántúli Egészségipari Versenyképességi Pólus és Tudásközpont" nevű projektben többek között szerepel különböző diagnosztikai eljárások, orvostechnikai eszközök, implantátumok fejlesztése, és a táplálkozástudományhoz kapcsolódó K+F programok is hangsúlyosan megjelennek.

A közeli tervekben szintén fontos szerepet kap egy regionális mozgásszervi klinika étrehozása, amelynek kalkulált költsége mintegy 23 milliárd forint. A tervek másik sarkalatos pontja, hogy a pécsi Parasport Centrum mielőbb képes legyen bekapcsolódni a régi egészségturisztikai bázisainak fejlesztésébe.

A tudományos igényességgel kidolgozott, szakmai stratégiákat megfogalmazó Életminőség-pólus program alapját összehangolt, munkájában szervesen együttműködő vállalkozások rendszere képezi, amelyen belül a szellemi tőke és az ipari tevékenység egyesítéséből a hazai és a nemzetközi medicina részére olyan innovációs produktumok születhetnek, amelyek nyomán a fejlesztésekbe forgatott haszon gazdasági szempontból többlet profitként is megtérül majd.

A regionális egészségipar fejlesztési terveit már korábban aktívan támogatta a pécsi iparkamara, most pedig úgy tűnik, sikerült a koncepció helyességéről meggyőzniük partner szervezeteiket is. A hétfőn létrejövő együttműködési megállapodás éppen ezt bizonyítja. A baranyai ipartestület a régió egyik fontos kitörési pontját a gyógyturizmus fejlesztésében látja, ez pedig közvetlenül kapcsolódik a tervezett mozgásszervi klinika létrehozását célzó, mostani Életminőség-pólus projekthez.