Az ítélet nem jogerős, a vádlott és védője, valamint az ügyész három nap gondolkodási időt kért.
Három év próbaidőre felfüggesztett, másfél év fogházbüntetésre ítélte a Gyulai Városi Bíróság azt a békéscsabai szülész-nőgyógyász orvost, aki egy penicillinérzékeny nőnek penicillininjekció beadásáról döntött; az ítélet nem jogerős - tájékoztatta az MTI-t a Békés Megyei Bíróság sajtószóvivője szerdán.
Kapossyné Czene Magdolna elmondta: a bíróság az orvost mindemellett 300 ezer forint pénzbüntetésre is ítélte, ugyanakkor előzetes mentesítésben részesítette. Ha ugyanis az ítélet jogerőre emelkedik, akkor a próbaidő alatt nem számít büntetett előéletűnek az orvos.
Az ítélet indokolásában a bíróság megállapította, hogy még az elmúlt esztendő nyarán O. I. a vizit során úgy döntött penicillin beadásáról egy nőnek, hogy nem ismerte a beteg kórlapját, ahol pedig rögzítették, hogy a beteg penicillinérzékeny. A nő az injekció beadását követően rövid idő múlva meghalt a békéscsabai kórházban.
Az ítélet nem jogerős, a vádlott és védője, valamint az ügyész három nap gondolkodási időt kért.