Intim szobával is ellátott, új rendelőbe költözhetett Villány kettes számú rendelője, nem rendeződött viszont a kistérségi ügyelethez kapcsolódó közbeszerzési vita.
![]() |
A tapasztalatok szerint minél kisebb egy település, annál nagyobb a bizalom a helyi orvos iránt. Ezért a doktor többnyire nem csak pirulákkal gyógyít, hanem a beteg gondjainak meghallgatása is elegendő a segítséghez, a lelki konfliktusok praktikus tanácsokkal való feloldásához - állítja Villány polgármestere.
Az új rendelő csaknem ötmillió forintba került, melyhez némi pályázati forrást is kapott az önkormányzat. Az új helyszínt a mozgáskorlátozottak is könnyen megközelíthetik, az egészségügyi centrumtól távolabb élő lakosság számára pedig biztosított a buszközlekedés.
Korábban már írtunk róla, de továbbra is gond, hogy hosszú hónapok óta jogi procedura zajlik a kistérségi ügyelettel kapcsolatosan kiírt közbeszerzési pályázattal kapcsolatban: az eljárás tisztaságát ugyanis kétségbe vonta a tenderen vesztes orvoscsoport.
A kistérségi ügyeleti pályázat körüli bonyodalomról – amely meglehetősen nagy vihart kavart tavaly ősszel - a társulás elnöke, Takáts Gyula polgármester adott portálunknak tájékoztatást: az összesen 48 települést magában foglaló kistérségben egy központi ügyeleti rendszert szándékoztunk létrehozni , amely a hét minden napján, és hétvégeken is biztosítaná az érintett lakosság számára a rendes munkaidőt követő , állandó ügyeleti ellátását.
-Mivel az említett ügyeleti struktúra megteremtéséhez szükséges összeg pályázathoz kötött, kiírtuk a közbeszerzési eljárást, amelyre három, orvosokból álló vállalkozás adta be a pályázatát. Közülük az egyik cég már az első körben kiesett, mert nem felelt meg szakmailag az előírt kritériumoknak, így ketten maradtak versenyben. Közöttük ott volt a siklósi kórházhoz közel álló, fővárosi székhelyű kft. is, illetve egy másik, helyi orvosokból álló társaság.
-Számunkra mindegy volt, hogy a pályázó vállalkozás az ország melyik pontján működteti székhelyét, fontosnak azt tartottuk az elbírálásnál, hogy a szakmai feltételek biztosítása mellett a legolcsóbb árajánlatot kapjuk. De abba sem köthettünk bele például, hogy a fővárosi székhelyű kft. a siklósi kórházzal együttműködve képzeli el az ügyeletet. A konfliktus pedig éppen ebből adódott.
Takáts Gyula hangsúlyozta: az olcsóbb árajánlat egyébként azért volt fontos, mert az említett 48 település zöme – amely a kistérséghez tartozik – forráshiányos, így egyáltalán nem mindegy, hogy az érintett önkormányzatoknak mennyi pénzt kell az új központi ügyeletért – az OEP által biztosított járadékon túl – plusz forintokként befizetniük a közös kasszába. A tavaly kora ősszel elkezdődőtt jogvita még nem ért véget, beadványunk a Legfelsőbb Bíróságon várja elbírálását.