• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Kihirdették a nyertes rektori pályamunkákat

Regionális hírek Forrás: Semmelweis Egyetem

Jó eredményt csak azok érhettek el, akik már megjelent nemzetközi közleménnyel hitelesítették adataikat.

A Semmelweis Egyetem különleges hagyománya a rektori pályázatok rendszere, ami a hallgatókat a valódi kutatói életre készíti fel – mondta Dr. Tímár József általános és oktatási rektorhelyettes, a pályamunkákat értékelő bizottság elnöke a Semmelweis Szalonban. A 2014/2015-ös tanévben beküldött 56 rektori pályázat közül legtöbbet az Általános Orvostudományi, illetve a Fogorvostudományi Kar hallgatói készítették, de gyógyszerészhallgatók is részt vettek a megmérettetésen - számolt be róla az intézmény honlapja.

Dr. Tímár József az ünnepélyes eredményhirdetésen rávilágított: más felsőoktatási intézmények TDK-sainak írásos összefoglalót is be kell nyújtaniuk, ám mivel a Semmelweis Egyetemen a szóbeli és írásbeli tudásról külön kell számot adni, itt ezt a funkciót a rektori pályamunka látja el. Hasznos már hallgatóként megtanulni a cikkírást, hogy később a nemzetközi közvélemény is tudományos eredményként értékelhesse a kutatómunkát. Itt a Semmelweis Egyetemen ezért már a hallgatókkal szemben is hasonló elvárásokat támasztunk, mint amiket a való élet fog megkövetelni a kutatóktól – fogalmazott. Ez azért is szükséges – tette hozzá – mert eredményeinek köszönhetően a Semmelweis Egyetem egyre jobban teljesít a nemzetközi rankingekben, a kutatói és oktatói utánpótlást pedig azok a hallgatók jelenthetik, akik már most részt vesznek a tudományos életben.

Mint arról a rektorhelyettes beszámolt: a benyújtott rektori pályázatok színvonala is igen magas, jó eredményt csak azok érhettek el, akik már megjelent nemzetközi közleménnyel hitelesítették adataikat. A legtöbb díjazott pályamunka a Városmajori Szív- és Érgyógyászati Klinikáról, az I. Sz. Gyermekgyógyászati Klinikáról, valamint a két Patológiai Intézetből érkezett, de a Fül-Orr-Gégészeti és Fej-Nyaksebészeti Klinika, illetve a III. Sz. Belgyógyászati Klinika munkacsoportjai is igen jó eredményeket értek el. A köszöntő után Dr. Tímár József átadta az első, második és harmadik helyezettek, illetve a dicséretben részesültek okleveleit, a legjobbak pénzjutalomban is részesülnek.