Nyolc GYES-en lévő szakdolgozót sikerült rugalmas munkaidőben és plusz juttatások mellett a szakmában tartani.
A Fővárosi Önkormányzat Szent János Kórháza és Észak-budai Egyesített Kórházai kiemelten fontosnak tartja, hogy segítse a nők családi és munkahelyi szerepének összeegyeztetését, többek között ezért is vett részt az Új Magyarország Fejlesztési Terv Társadalmi Megújulás Operatív Programja keretében a Foglalkoztatás támogatása egészségügyi intézmények számára kiírt pályázatban.
A „Szakdolgozói létszám növelése, család-barát programmal" tematikájú projekt 50 millió forintos vissza nem térítendő támogatásban részesült.
A projekt keretében nyolc GYES-en lévő szakdolgozót sikerült rugalmas munkaidőben és plusz juttatások mellett a szakmában tartani. Négyen közülük az ún. „prevenciós team"-ben dolgoznak. Ennek célja, hogy osztályoktól függetlenül, mobilan „bevethető egységként", a kórház bármely aktív osztályán segítsék a betegellátást, elsősorban a decubitus (felfekvés) megelőzése és szakszerű ellátása révén.
Havonta hozzávetőlegesen 200 ápoló-beteg kontaktusra kerül sor, ami lehet sebkötözés, fertőzött betegek ellátása, prevenciós munka. Az eddig ellátott betegek fele (!) 80 és 90 éves közti, akik különösen rászorulnak az odafigyelő gondoskodásra. A szakdolgozók a legkorszerűbb kötszerekkel és technikákkal dolgoznak, folyamatos továbbképzéseken vesznek részt, és az elsajátított új ismereteket a kollégáknak a mindennapi munkában át is adják.
Saját elmondásuk szerint nagyon jó hatással vannak egymásra, a munkatársak beszámolója alapján pedig kifejezetten erős az empatikus készségük. Óriási könnyebbségnek élik meg, hogy nem kell kisgyermekes anyaként attól tartaniuk, hogy nem tudnak otthon maradni, ha beteg a gyerekük, vagy 12 órás műszakot kényszerítenének rájuk. Ezt a programot az ő igényeik szerint és a betegek lehető legjobb ellátása érdekében alakítottuk ki.
A projekt az Európai Unió támogatásával, az Európai Szociális Alap társfinanszírozásával valósul meg.