• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Kórházfejlesztési projekt indul Karcagon

Regionális hírek Forrás: MTI

A pénzt az épület javítására és a műszerezettség fejlesztésére fordítják.

A karcagi Kátai kórházban kezdődő szakmai fejlesztés is jelzi: Magyarország megújításának programjában a kormány kiemelt feladatai között tartja számon "az egészségügy pályára állítását" - mondta Varga Mihály miniszterelnökségi államtitkár, a térség fideszes országgyűlési képviselője a hétfői projektindító rendezvényen.

A Szolnok és Debrecen között lévő kórház most lehetőséget kapott arra, hogy megújuljon, korábban a fennmaradásáért kellett harcolni - fogalmazott a politikus a nagykun városban.

Fazekas Sándor vidékfejlesztési miniszter arról beszélt: a vidéki Magyarország önkormányzatainak és lakosainak jogos elvárása, hogy nekik is jobb kórházuk legyen, és a betegek lehetőleg minden gyógyító szolgáltatást egy helyen tudjanak igénybe venni.

Dobos László fideszes polgármester felidézte, hogy az 1964-ben átadott kórház két nagyobb rekonstrukción már átesett. Az első keretében a gépészetet, a kazánházat, a mosodát, a konyhát és egyéb kiszolgálóhelyiségeket korszerűsítették, erre 2 milliárd forintot költöttek. A második alkalommal a létesítmény hotelszárnya újult meg 1,3 milliárd forintból. Most a projekt célja a gyógyító munka színvonalának emelése, a 1,5 milliárd forintos beruházási összeg 90 százalékát az Európai Regionális Fejlesztési Alap és a magyar állam biztosítja.

Nagy Mihály kórházi főigazgató tájékoztatása szerint a pénzt az épület javítására és a műszerezettség fejlesztésére fordítják. Átalakítják a szakrendelő belső részét és a szakmai munkát szolgáló gépparkot is megújítják.

Mint hozzátette, a radiológián például a jelenlegi, analóg rendszerű röntgengépeket digitális technikával dolgozó berendezésekre cserélik és az osztály egy CT-berendezést is kap. Az idejétmúlt gépekkel működő laboratórium esetében is nagy fejlesztést hajtanak végre, ennek nyomán a beteg leleteit az internetes szolgáltatás segítségével még aznap megkapja a háziorvos, és az külön kérésre az érintett e-mail címére is továbbítható lesz. Az intenzív osztályon a betegmegfigyelő monitorrendszert és az ágyakat cserélik modernebbre, és egy mobil röntgengépet helyeznek üzembe. A nagyszabású modernizálási projekt 2012 első negyedévének végén zárul.