Egészség és minőség: akkreditált továbbképzés orvosoknak, gyógyszerészeknek Debrecenben.
Május 27-29-én Debrecen ad otthont a „Minőség az irányításban, minőség a gyakorlatban" című tudományos konferenciának, amely elsődleges célja a hazai egészségügyi helyzetből adódó minőségi problémák meghatározása és fejlesztése. Az akkreditált képzésért 48 kreditpont adható.
A Debreceni Egyetem Népegészségügyi Kar Megelőző Orvostani Intézet és a Debreceni Akadémiai Bizottság, az Európai Minőségügyi Szervezet Magyar Nemzeti Bizottságával (EOQ MNB) és az ISO 9000 Fórum Egészségügyi és Szociális Ágazatával közösen, a „Debreceni Egészségügyi Minőségügyi Napok" keretében rendezi meg tizenötödik tudományos konferenciáját és továbbképző tanfolyamát.
A háromnapos rendezvényre azoknak az orvosoknak és gyógyszerészeknek a jelenlétére számítanak, akik szerint fontos a minőségi problémák kiküszöbölése, érdeklődnek a minőségpolitikai tervek és a minőségügyi feladatok megismerése iránt, és hajlandóak egyeztetni a szakmai ellátás helyes gyakorlatáról a fejlesztés irányának meghatározása és a minőségszemlélet megteremtése céljából.
„A minőség az egészségügyi ellátás olyan tulajdonsága, amely a betegek egészségének maximalizálására törekszik, miután mérlegelte a várható előnyöket és kockázatokat, amelyek az egészségügyi ellátás során várhatóak" – fejtette ki a minőségről alkotott véleményét a program főszervezője dr. Gődény Sándor.
A Debreceni Egészségügyi Minőségügyi Napok (DEMIN) azokkal a kérdésekkel kíván foglalkozni, amelyek az eddigi minőségügyi tevékenységek fejlesztésével, a rendelkezésre álló erőforrások átcsoportosításával, új struktúrák, folyamatok kialakításával, bevezetésével, működtetésével, rendszeres monitorozással és az eredmények folyamatos értékelésével biztosítják az egészségügyi ellátórendszer, a szervezetek és az egészségügyi gyakorlat eredményességét, biztonságát és hatékonyságát.
A részletes program és a jelentkezés a www.demin.hu weboldalon lehetséges!