• nátha
    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Szabályszerű volt a kórházi sugárbunker elbontása

Regionális hírek Forrás: MTI

A feljelentő hisztériakeltéssel, a tények elferdítésével kárt okozott és megsértette nyíregyházi kórház jó hírnevét.

A szigorú előírásoknak megfelelően, szabályszerűen történt a nyíregyházi Jósa András Oktatókórház korábbi sugárterápiás bunkerének elbontása, valamint az építési törmelék és a gépalkatrészek elszállítása - közölte Adorján Gusztáv, a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kórházak és Egyetemi Oktatókórház főigazgatója csütörtökön sajtótájékoztatón.


A tömbkórházprojekt bontási munkálataival összefüggő hulladékkezelés ügyében a Jobbik feljelentést tett még március elején a megyei ügyészségen, mert a párt szerint a közérdekű adatigénylések után nincs pontos információ arról, hová szállították el a régi onkoradiológiai bunker bontási törmelékeit és a sugárterápiákhoz használt eszközök alkatrészeit, illetve felmerült annak gyanúja, hogy a veszélyes hulladéknak minősülő hulladékot nem a szigorú szabályok szerint kezelték.


Adorján Gusztáv a sajtótájékoztatón azt mondta, a bunkert az új gyógyászati tömbök építése miatt kellett elbontani, a munkálatokat a lehető legnagyobb odafigyeléssel, a szakhatóságok engedélyével és ellenőrzésével végezte el az ezzel a munkával megbízott társaság, amely később a törmelék és az orvosi eszközök szakszerű elszállításáról is gondoskodott.


A lehetséges sugárforrásokat, azaz a bunker falait és az orvosi műszereket sugárzásméréseknek vetették alá, az erről készült hivatalos jegyzőkönyvek szerint a falak és az eszközök radioaktivitása, sugárszennyezettsége is elmaradt az előzetesen várttól - hangsúlyozta a főigazgató. Hozzátette, a törmelék állítólagos épületalapokba történő beépítésével kapcsolatban a fenntartó Állami Egészségügyi Ellátó Központ (ÁEEK) a lakosság, a betegek, a kórház dolgozóinak megnyugtatása érdekében elrendelte az újonnan épült épületrészek sugárzási szintjének mérését.


Hajnal Judit, az ÁEEK térségi igazgatója a sajtótájékoztatón elmondta, a vizsgálatokat március 24-én az Országos Közegészségügyi Központ Országos Sugárbiológiai és Sugáregészségügyi Kutató Igazgatóságának laboratóriuma végezte el, amely az épületek területén nem mért a természetes radioaktivitásnál magasabb sugárzási értékeket.


A feljelentő hisztériakeltéssel, a tények szándékos elferdítésével kárt okozott és megsértette a kórház jó hírnevét, utóbbi miatt a gyógyintézmény pert fontolgat - jelezte Adorján Gusztáv.