Valamennyi egyetemről az adott területek legjobb szakemberei ismertetik közösen a tudnivalókat.
![]() |
Dr. Csernoch László professzor, a helyi egyetem Általános Orvostudományi Kar dékánhelyettese elmondta, a 170 millió forintos támogatással megvalósuló program témáit a minőségi tudás átadásának jegyében állították össze. A konzorciumot vezető intézmény a debreceni Orvos-és Egészségtudományi Centrum, az együttműködő partnerek pedig a budapesti Semmelweis, valamint a Pécsi és a Szegedi Tudományegyetemek vezetői, oktatói, orvosai. Az október 23-i videokonferencián a négy helyszínről mintegy 80-an vesznek részt. A videokonferencia mint oktatási forma nem szokványos, kevésbé elterjedt és speciális technikai igényei vannak. Valamennyi egyetemről az adott területek legjobb szakemberei közösen dolgozták ki és ismertetik a résztvevőkkel az egyes témákat.
A négy helyszínes videokonferencia a hallgatóság aktív részvételét is biztosítja, hiszen nemcsak az előadók, hanem a hallgatók is lehetőséget kapnak a megszólalásra. A finanszírozástól az innováción át a minőségügyig számos fontos téma kerül napirendre. Az elsődleges cél, hogy az egyetemi oktatók a legkorszerűbb tudással legyenek felvértezve - hangsúlyozta a dékánhelyettes.
Az Egészségügyi vezetés című tanfolyam keretében a modern gazdaság-és vezetéstudományi ismeretekben megszerzett tudást, tapasztalatokat is megosztják a résztvevők. A képzés a négy helyszínes videokonferencia keretében hét lépcsős, vagyis hét alkalommal, kilenc témakörben folyik majd a tapasztalatcsere. A képzés időtartama alkalmanként hat óra. Március 23-án a tanfolyam a Jogi és etikai ismeretek című témával indul.
Mint elhangzott, az intézmények eredményes működésének feltétele az is, ha a kor kihívásainak megfelelnek. További témák: gazdaságtan, finanszírozás, kontrolling, menedzsment ismeretek, innováció és menedzsment, minőségügy, orvosi kommunikáció és retorika, esélyegyenlőség, környezetvédelem, bizonyítékokon alapuló orvoslás.
Dr. Csernoch László kiemelte: az orvosi egyetemek oktatóit elsősorban a gyógyításra képezték ki, magát az oktatást úgymond "ösztönösen" végzik. Ez a tanfolyam a tudás átadására is felkészít, s megfelel annak a kívánalomnak, hogy az oktatók a legkorszerűbb ismeretek birtokában legyenek.