A tanácskozás témája az emlőrák diagnosztikája és kezelése volt a szekszárdi kórházban.
Az egészségügyben dolgozók, orvosok, nővérek számára nagyon fontos, hogy naprakész tudással rendelkezzenek. Ezért folyamatosan tartanak továbbképzéseket, tudományos előadásokat, ahol a legkorszerűbb terápiákat, gyógyító eljárásokat ismertetik.
Szekszárdon, a Balassa János Megyei Kórházban az egyik legutóbbi tudományos tanácskozás témája az emlőrák diagnosztikája és kezelése volt. A kreditpontszerző szimpóziumon az intézmény öt szakorvosa számolt be a legújabb eredményekről.
Dr. Auth Péter az emlőtumorok epidemiológiájáról és a prevencióról tartott előadást. Az emlődaganatok kialakulásának örökletes okairól szólva többek között elmondta, létezik a betegségre való hajlamot kimutató teszt, de drága, kizárólag családi halmozódás, fiatalkori emlőtumorok esetében alkalmazzák.
Dr. Nemerey Zsuzsanna radiológus főorvos a korszerű képalkotó diagnosztika és intervenciós diagnosztika szerepét ismertette a korai emlőtumoroknál. A mammográfia előnye, hogy a klinikai tünetek megjelenése előtt akár 2 évvel korábban kimutathatja a tumort. Az emlődaganatos betegek kezelését interdiszciplináris team: patológus, sebész, onkológus, radiológus együttműködése biztosítja. A MaMMA Klinika a szekszárdi kórházi dolgozók számára ingyenes szűrést ajánlott fel 30 év felett, de ezen mindössze 5 (!) orvosnő vett részt, hangzott el.
Dr. Bogner Barna PhD patológiai osztályvezető főorvos a patológia szerepét ecsetelte az emlő diagnosztikájában, mondván, meg kell mondani a betegnek, hogy öt éven belül mi fog vele történni, az onkológus milyen kezelést alkalmaz.
A melltumorok modern sebészeti megoldásait dr. Szemes László sebész vázolta fel a saját szövettel való pótlástól kezdve az implantátum beültetéséig. Dr. Al-Farhat Yousuf onkológus főorvos az emlőrák multidiszciplináris kezeléséről, a kemo-, hormon- és biológiai terápiákról, a radiokezelésekről beszélt.