• nátha
    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

    • Tízből csak három magyar fújja ki helyesen az orrát

      Tízből csak három magyar fújja ki helyesen az orrát

  • melanóma
    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

    • Orvosi bravúr került a Guinness Rekordok Könyvébe

      Orvosi bravúr került a Guinness Rekordok Könyvébe

  • egynapos sebészet
    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

    • Egynapos sebészet: új szakmai kollégiumi tagozata van a területnek

      Egynapos sebészet: új szakmai kollégiumi tagozata van a területnek

Favipiravirral való üzletelés, vesztegetés: 13-an a bíróság előtt

Hírek 2023.10.12 Forrás: MTI
Favipiravirral való üzletelés, vesztegetés: 13-an a bíróság előtt

Az egyik budapesti kórházban orvosként dolgozó vádlott levélszámra tulajdonított el tablettákat a kórházi készletből pénzért. 

Előkészítő üléssel kezdődött meg a tárgyalása szerdán a Fővárosi Törvényszéken annak a büntetőügynek, amelyben tizenhárom ember állt a bíróság elé Favipiravirral üzletelés, vesztegetés, illetve járványügyi szabályok megsértése miatt. A törvényszék az MTI-hez eljuttatott közleményében azt írta: a vádirat szerint az egyik budapesti kórházban orvosként dolgozó elsőrendű vádlott - orvosi kötelezettségét megszegve és haszonszerzésre törekedve - levélszámra tulajdonított el tablettákat a kórház rendelkezésére álló, koronavírus-fertőzés kezelésében használt Favipiravir nevű gyógyszerkészítményből. A gyógyszert - amelyet akkor csak a kórházi fekvőbeteg-ellátásban alkalmaztak - a vádlott jogtalan előnyért cserébe adta át a harmadrendű vádlottnak és egy másik embernek.

Egy másik vádpont szerint az orvos jogtalan előnyért cserébe soron kívüli orvosi ellátást biztosított egy embernek, akit a negyedrendű vádlott vitt el a kórházba, és a kötelezettségszegésért járó pénzt is ő adta át az orvosnak.

Az ötöd-, heted- és kilencedrendű vádlott soron kívüli koronavírus elleni védőoltásra való jogosultságok igazolásában nyújtott segítséget, amelyek felhasználásával jogosulatlanul és soron kívül részesült koronavírus elleni védőoltásban a hatod- nyolcad- tized- és tizenkettedrendű vádlott.

A másodrendű vádlott csak a lejárt érvényességű taj-kártyája miatt nem kapta meg végül az oltást, ő azonban rávette a tizenegyedrendű vádlottat arra, hogy állítson ki neki negatív koronavírus teszteredményt, amellyel külföldi utazásra jogosultságát igazolhatta.

A törvényszék tájékoztatása szerint az előkészítő ülésen az első-, a harmad-, a negyed-, valamint a tizenharmadrendű vádlott nem ismerte be a bűnösségét, és nem mondott le a tárgyaláshoz való jogáról. Így esetükben az ügyész indítványai után a vádlottak és védők előadták a védekezésük alapjául szolgáló tényeket, továbbá ezek bizonyítékait, valamint előterjesztették indítványaikat.

A többi kilenc ember a váddal egyezően beismerte bűnösségét és lemondott a tárgyaláshoz való jogáról - tették hozzá.

Január 17-én folytatódik az előkészítő ülés, a bizonyítási indítványokról, továbbá a bűnösségüket beismerő vádlottak esetében a beismerés elfogadásáról a Fővárosi Törvényszék akkor dönt - áll a közleményben.

Legolvasottabb cikkeink