• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

A dohányzás tönkre teheti a szexuális életet

Egészségmagazin Forrás: Weborvos

A dohányzó férfiaknak több a károsult vagy deformált spermiuma, és kisebb az ondószáma, mint a nem dohányzóknak.

A „SEGÍTSÉG – A dohányfüstmentes életért" elnevezésű, az Európai Bizottság által elindított dohányzásellenes kezdeményezés közleményben hívja fel a figyelmet a cigarettázás ritkábban emlegetett következményeire.


A dohányzás hatása a férfiakra:
A fiatal férfiak körében az impotencia egyik fő oka a dohányzás, a cigarettázás ugyanis csökkenti a pénisz vérellátását, és károsíthatja az erekció fenntartásáért felelős szelepeket.
A dohányzás nagy hatással van a nemi hormonokra, amelyek a férfiak és nők közti nemi különbségek kialakulásáért felelősek. A dohányfüstben található méreganyagok úgy tűnik, bizonyos mértékben megváltoztatják a szervezet által kiválasztott nemi hormonok arányát.


A dohányfüst a spermium termeléséért felelős szerveket is károsítja. A dohányzó férfiaknak több a károsult vagy deformált spermiuma, és kisebb az ondószáma, mint a nem dohányzóknak.


A dohányzás hatása a nőkre:
A dohányzó nőkben megváltozik a női és férfi hormonok aránya. Következésképpen a dohányzó nők teste gyakrabban hasonlít a férfiakéhoz, amelyben a zsír a hasi tájékon raktározódik el, a csípők és a mellkas helyett. Ennek eredménye egy kevésbé „feminin" testalkat, ráadásul a dohányzó nők esetében magasabb a cukorbetegség és a szívroham veszélye.


A női hormonok kisebb arányának más következményei is lehetnek. A fiatal dohányzó nőknek sokkal gyakrabban rendszertelen és fájdalmas a menstruációja. Nagyobb esélyük van a korai menopauzára is: a dohányzó nőknél átlagosan két évvel előbb jelentkezik a változó kor, mint nem dohányzó társaiknál.


Bár a legtöbben tudják, hogy a dohányzás tüdőrákot okoz, csak kevés nő van tudatában, hogy a dohányzás következtében a méhnyakrák veszélye is megnő. Pedig a dohányzó nők körében végzett felmérésekből kiderül, hogy a vírusos megbetegedések háromszor nagyobb gyakorisággal alakulhatnak át méhnyakrákká.
Amikor családalapításra kerül a sor, a dohányosoknak akkor is több nehézséggel kell szembenézniük. A dohányzó nőknek nehezebb teherbe esni, és kétszer nagyobb az esélye, hogy meddők maradnak. A meddőségi kezelésen, vagy lombikprogramban résztvevő párok számára sincsenek jó híreink: a dohányzó nők és férfiak körében sokkal kisebb a siker aránya, mint a nemdohányzók körében.


Konklúzió:
Amikor a dohányzás és a szexualitás kapcsolatáról beszélgetünk, sajnos nem túl rózsás a helyzet. A dohányzás tönkre teszi a kinézetünket, az egészségünket és a kapcsolatainkat. A jó hír az, hogy a fiatalok körében ezek a hatások még megállíthatók, vagy visszafordíthatóak. Csak arra van szükség, hogy idejében letegyék a cigarettát.