• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

A munkaügyi minisztériumhoz kerül az orvosszakértői intézet

Egészségpolitika Forrás: Weborvos

2007. január 1-től az Országos Orvosszakértői Intézet felügyelete az OEP-től átkerül a Szociális és Munkaügyi Minisztériumhoz.

Az egészségbiztosítás feladatainak „profiltisztítása" mellett a változtatás indoka, hogy azon ellátások többsége, melyekre a jogosultságot az Intézet véleményezi, az SZMM kompetenciájába tartozik (I., II. és 2007. januárjáról a III. csoportú nyugdíjellátás, fogyatékossági támogatás, a munkaképesség-csökkenéshez kötődő különböző járadékok.)

A szociális és a foglalkoztatási politikát integráltan kezelő Szociális és Munkaügyi Minisztérium legfontosabb célja a foglalkoztatási lehetőségek bővítése, a foglalkoztatási aktivitás növelése. Vonatozik ez a megváltozott munkaképességűekre is.

A cél visszavezetni a munka világába mindazokat, akik képesek dolgozni, vagy képessé tehetők a munkára. A munkavégzés irányába történő rehabilitáció feltétele az egészségkárosodott emberek megmaradt, fejleszthető képességeinek az ismerete. A megmaradt képességek kimutatása a jövőben az Intézet új feladatai közé fog tartozni. Az SZMM elképzelései szerint az Intézet feladatai bővítendők a nagy értékű, tartós szociális ellátásokra, egészségi okból eredő rászorultság, az ápolásra, gondozásra való rászorultság véleményezésével. Az új feladatok az egész szakértői rendszer fejlesztését, a bizottsági rendszer átalakítását igénylik. A szakértői intézet munkájába a jövőben be szeretnének vonni foglalkoztatási és szociális szakembereket is.

Dr. Juhász Ferenc személyében kinevezték az Intézet új főigazgatóját is. Juhász doktor évek óta foglalkozik a munka világához kapcsolódó egészségügyi, társadalom-biztosítási kérdésekkel. Részvételével történt az új rokkantsági nyugdíjrendszer, a fogyatékossági támogatási rendszer, a társadalombiztosítás balesetbiztosítási és ápolásbiztosítási alrendszerei koncepciójának a kidolgozása. Szerkesztésében jelent meg az „Irányelvek a funkcióképesség, a fogyatékosság és a megváltozott munkaképesség orvosszakértői véleményezéséhez" című szakmai útmutató. Kezdeményezője volt „A fogyatékosságok nemzetközi osztályozása (FNO)" osztályozási rendszer magyar nyelven történő kiadásának, és az egészségbiztosítási szakorvosképzés bevezetésének.