• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Közgyűlést tartott a Teva Magyarország

Gyógyszerpiac Forrás: MTI

A Teva Magyarország 2007-ben nem konszolidáltan 29,1 milliárd forint árbevételt ért el, konszolidáltan pedig 175 milliárd forintot.

Az izraeli Teva magyarországi holdingvállalata, a Teva Magyarország Zrt. csütörtöki éves rendes közgyűlésén elfogadták a társaság nem konszolidált 2007. évi beszámolóját, döntöttek a könyvvizsgálóról és határoztak a társaság alapszabályának részben technikai jellegű módosításairól is - tájékoztatta Török Eszter, a Teva Magyarország vezető jogásza az MTI-t a közgyűlést követően. A beszámoló részleteiről a Teva nem kíván tájékoztatást adni - tette hozzá a jogásznő.


A Teva korábbi tájékoztatása szerint a Teva Magyarország 2007-ben nem konszolidáltan 29,1 milliárd forint árbevételt ért el, konszolidáltan pedig 175 milliárd forintot. A bevétel mintegy fele az exportból származott. Az idén 2-3 milliárd forinttal kisebb bevételre számít a társaság az erős verseny miatt. Profitadatokat a Teva nem közöl, de korábban annyit elmondtak, hogy a profitot visszaforgatják a magyarországi vállalkozásokba.


Az izraeli cég 1995 óta van jelen Magyarországon, azóta 520 millió dollárt fektetett be, és további 110 millió dollárt költött kutatás-fejlesztésre.


A Teva Magyarország 2008. március közepén jelentett be, hogy a gyógyszergyártó cégében, a Teva Gyógyszergyártó Zrt. debreceni gyárában közel 100 millió dolláros beruházással megduplázza a tabletta gyártó kapacitását, és ezzel 415 új munkahelyet hoz létre.