A nők életüknek mintegy háromnegyedét tölthetik egészségben és 8 évvel élnek tovább a férfiaknál.
A magyar népesség 52%-a nő, ezer férfira 1105 nő jut. A 2009-ben született kislányok 78 életévre számíthatnak, 8 évvel többre, mint a fél évszázada született nagymamáik, de 4 évvel kevesebbre, mint az Európai Unió egy átlagos hölgy lakója. A magyar nők 8 évvel tovább élnek a férfitársaiknál, közöttük sokkal nagyobb az özvegyek aránya (18%), mint a férfiak között (3,6%).
Az először házasodó menyasszonyok és az első gyermek vállalásának átlagéletkora egyaránt 28 év. A nők életüknek mintegy háromnegyedét tölthetik egészségben, több mint felük (55%) keringési betegségben, közel negyedük (23%) daganatok miatt hal meg. A 15-64 év közötti női népességből 51% foglalkoztatott, 8%-uk részmunkaidőben (az uniós átlag 31%) dolgozik.
A fizikai foglalkozásúak között a férfiaknál kisebb (34%), a szellemi foglalkozásúak között viszont nagyobb (66%) arányban képviseltetik magukat a nők. A munkaerőpiac a nők és férfiak munkáját nem értékeli azonosan, a bruttó átlagkeresetek közötti rés 17% a férfiak javára. A magyar nők uniós társaik többségénél ambiciózusabbak a tanulásban: a nők aránya a felsőoktatásban tanulók között az unióban 55, nálunk 58%.