Hét ismert közéleti személyiség népszerűsíti a Guruló műhelyhálózatot.
Kerekesszék installációkkal a mozgássérült emberek hétköznapi életét segítő országszerte működő A Mozgássérült Emberek Rehabilitációs Központja (MEREK) által indított Guruló kampány célja, hogy a mozgássérült emberek és hozzátartozóik figyelmét felhívja az országszerte hét helyen – Budapesten, Szombathelyen, Székesfehérváron, Kaposvárott, Mórahalmon, Miskolcon és Nyíregyházán – működő műhelyhálózatra, amelyet uniós támogatásból hoztak létre és tartanak fenn.
A Guruló műhelyek a mozgássérült emberek hétköznapi életét, valamint társadalmi és munkaerő-piaci integrációját egyaránt segítik: a műhelyek szakemberei megjavítják és karbantartják a sorozatban gyártott segédeszközöket, ezen kívül pedig a megfelelő felmérések elvégzése után személyre szabva át is alakítják. A MEREK tapasztalatai szerint a megfelelő segédeszköz kiválasztását megelőző próbák és átalakítások sok család életét könnyítik meg.
Hét ismert közéleti személyiség – Pokorny Lia, Tóth Bori, Zséda, Herendi Gábor, Kovács András Péter, Tilla és Vincze Ottó – az országos társadalmi célú kampány részeként saját ízlésük szerint alakítanak át és tesznek egyedivé egy-egy óriás kerekesszéket – közölte az esemény kommunikációjával foglalkozó cég szerdán az MTI-vel. Az installációk elkészülését az érdeklődők a www.gurulo.hu weboldalon, illetve a www.facebook.com/gurulomuhely követhetik nyomon. A kerekesszékes installációkat a decemberi, budapesti bemutató után az ország hét különböző régiójában is kiállítják.
A MEREK 2008 és 2012 között valósítja meg a Mozgáskorlátozott emberek foglalkoztatását, önálló életvitelét segítő eszközfejlesztő műhely és szolgáltatási hálózat elnevezésű projektet. A szervezet az ország minden régiójában létrehozott olyan műhelyet, melyeknek az a feladata, hogy a fogyatékos és megváltozott munkaképességű emberek számára sorozatban gyártott segédeszközöket javítsák, karbantartsák, illetve megfelelő felmérés után személyre szabva átalakítsák. A Guruló műhelyek tanácsadással segítik a mozgáskorlátozott emberek életminőségének javítását, kölcsönzési hálózat fenntartásával innovatív módon közelítik meg a segédeszközök rugalmas és személyre szabott használatát.