• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Kiemelt egészségügyi ellátás az olimpikonoknak

Hírek Forrás: MTI

A megállapodás a soron kívüli, kiemelt ellátás biztosítására és az elszámolásra terjed ki.

A Nemzeti Erőforrás Minisztériumban (NEFMI) ma ünnepélyes keretek között írta alá dr. Réthelyi Miklós miniszter az együttműködő szervezetekkel és tíz egészségügyi szolgáltatóval azt a három megállapodást, amely biztosítja a 2012. évi Londoni Nyári Olimpiai és Paralimpiai Játékokra készülő élsportolók kiemelt egészségügyi ellátását. A NEFMI, az Országos Egészségbiztosítási Pénztár és az Országos Sportegészségügyi Intézet (Sportkórház) között létrejött feladat-ellátási megállapodás alapján olimpikonjaink, korszerű, magas színvonalú, soron kívüli kiemelt egészségügyi ellátásban részesülnek - tudatta közleményében a szaktárca.

Az Országos Sportegészségügyi Intézet, a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB), a Magyar Paralimpiai Bizottság (MPB) és az Országos Egészségbiztosítási Pénztár együttműködési megállapodása értelmében a MOB és az MPB jelöli ki azt a 350 sportolót, akik jogosultak a kiemelt egészségügyi ellátás igénybevételére.  A harmadik együttműködés részese az Országos Sportegészségügyi Intézet, a NEFMI, az Országos Egészségbiztosítási Pénztár, valamint a kiemelt egészségügyi ellátásban résztvevő szolgáltatók, így az orvosegyetemek klinikái (Budapest, Pécs, Debrecen, Szeged), az Országos Gerincgyógyászati Központ, az Országos Orvosi Rehabilitációs Intézet, a miskolci székhelyű Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kórház és Egyetemi Oktató Kórház, a győri Petz Aladár Megyei Oktató Kórház, valamint a tatai Kastélypark Klinika Kft. A megállapodás az ellátások biztosítására és az elszámolásra terjed ki.

Az intézmények kijelölésénél a szakmai felkészültségen túl az is szempont volt, hogy az intézmények „lefedjék" az ország területét, és az élsportolók mihamarabb hozzáférhessenek a számukra szükséges egészségügyi ellátásokhoz, amelyek segítenek elhárítani az olimpiai felkészülésükben őket gátló egészségügyi problémákat. Az olimpiai és paralimpiai kerettagok szervezett, időveszteség nélküli ellátása érdekében az Országos Sportegészségügyi Intézetben 2011. december 20-tól éjjel-nappal hívható telefonos ügyfélszolgálati rendszer (úgynevezett. „CALL CENTER") kezdi meg működését. A Call Center a nap 24 órájában, szakszemélyzet segítségével irányítja majd a sérülés, vagy egyéb betegség miatt felkészülésében akadályoztatott sportolót a legközelebbi (megfelelő ellátást nyújtó), fent felsorolt egészségügyi intézmények valamelyikébe.

A Call Center által értesített szolgáltató, közellátási feladatainak maradéktalan elvégzése mellett köteles az érintett beteg, vagy sérült sportolót fogadni, szükség szerint azonnali diagnosztikai, terápiás és rehabilitációs ellátásban részesíteni. Ezen túlmenően az Országos Sportegészségügyi Intézet végzi az olimpiai és paralimpiai kerettagok rendszeres szűrő- és teljesítménydiagnosztikai vizsgálatait.

A kiemelt ellátás fedezetét a kormány a központi költségvetésből biztosítja idén 78,2 millió forint, jövőre pedig várhatóan 81,4 millió Ft összegben. Ezen példaértékű együttműködésben szerzett tapasztalatok a későbbiekben hasznosíthatóak lesznek a Semmelweis Tervben foglalt sportegészségügyi ellátórendszerrel kapcsolatos feladatok megvalósításában is - írta a szaktárca közleményben.