• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

26 ezer ápoló hiányzik a rendszerből ma

Lapszemle Forrás: InfoRádió - mno.hu

A minimum rendeletben a számokat nem a valós igényekhez és szükségletekhez igazították.

A nem kikényszerített hálapénz legalizálása nem jelent megoldás az egészségügyi szakdolgozói területen jelentkező munkaerőhiányra, és a keresetek rendezésére - mondta az Inforádió Aréna című műsorában a Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara elnöke. Balogh Zoltán szerint jelenleg mintegy 26 ezer ápoló hiányzik a rendszerből, és komoly gondokat vet fel az ápolói gárda elöregedése.

A 8,2 milliárd forint hálapénzből 7,7 milliárd jut az orvostársadalomnak, és fél milliárd forint a szakdolgozóknak. Ha megnézzük, hogy ez hány szakdolgozóra oszlik el, azt lehet mondani, hogy fejenként 4908 forint jut. Olyan kismértékű ez a juttatás, ami nem oldja meg a problémát - fogalmazott a szakdolgozói kamara elnöke az Inforádió Aréna című műsorában. Balogh Zoltán hangsúlyozta: a kormánynak meg kell találnia azokat a pénzügyi forrásokat, intézkedéseket, amivel többletet lehet találni, azért, hogy itthon maradjanak a dolgozók, és ne álljon elő 5-10-15 év múlva olyan probléma, ami miatt nem tudják működtetni a rendszert.

"Világosan látható, hogy 10 év múlva 15 ezer szakdolgozó megy nyugállományba, és helyettük 5 ezer szakdolgozó kerül be a rendszerbe ápolóként. Ha a kettő közötti különbséget nem tudjuk orvosolni, akkor ez nagyon nagy probléma" - hangsúlyozta a kamara elnöke. "Azért, hogy ne roppanjon össze az egészségügy, sok helyen továbbfoglalkoztatják az érintetteket" - mondta Balogh Zoltán. A kormányzat felismerte ugyan, hogy lépéseket kell tenni az egészségügyi szakdolgozói területen jelentkező munkaerőhiány ellen, azonban a célok eléréséhez szükség lenne anyagi ráfordításra is - mondta Balogh Zoltán.

"Jelenleg az OECD országok népességre vetített átlagához képest Magyarországon körülbelül 26 ezer ápoló hiányzik a rendszerből, és az arány nagyon eltolódott a képzetlenebbek felé." Az adást itt meghallgathatja

Sokkal több pénzt szeretnének az egészségügybe
A Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara szerint elenyésző az az összeg, amelyet a kormány jövőre az egészségügyi dolgozók béremelésére fordítana. Balogh Zoltán nyilatkozott a Hír TV-nek