• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

700 milliós kárt okoztak a szocialisták Heves megyében?

Lapszemle Forrás: Magyar Nemzet Online - MTI

Ha bebizonyosodik a vád, hogy Sós Tamás korábbi elnök tudatosan cselekedett, akkor kártérítést kérnek.

A Heves Megyei Önkormányzat bizottságának vizsgálata szerint vélhetőleg 700 millió forint kárt okozott a megyegyűlés előző, szocialista elnöke a megyének azzal, hogy nem rendkívüli felmondással szüntette meg 2009-ben az egri kórház vagyonkezelési szerződését – jelentette be a közgyűlés fideszes elnöke pénteken Egerben – írja a Magyar Nemzet – online.

Ha bebizonyosodik, hogy Sós Tamás korábbi szocialista elnök tudatosan cselekedett, akkor el kívánják érni, hogy a politikus saját vagyonából térítse meg a Heves megyeieket ért kárt – közölte sajtótájékoztatón Szabó Róbert.

Sveiczer Sándor (Fidesz–KDNP), az előző időszak tisztázatlan ügyeit vizsgáló eseti bizottság elnöke közölte: azt feltételezik, hogy Sós Tamás – a megye érdekeivel ellentétesen – egy magáncégnek kedvezett. A 2008-ban a HospInvest Zrt.-vel kötött, a megyei kórház működtetéséről szóló vagyonkezelői szerződés szerint ugyanis az önkormányzat a kórházi árbevétel tíz százalékát követelhette volna csődeljárás esetén a HospInvesttől, ha a megye rendkívüli felmondással él. Ez az összeg mintegy 700 millió forint. Sós Tamás azonban a rendkívüli felmondást közgyűlési felhatalmazás ellenére sem tette meg, sem határidőre, sem mandátuma végéig. A bizottság úgy véli, munkajogi és büntetőjogi felelősség is terheli a szocialista politikust, ezért a testület felkéri Szabó Róbertet fegyelmi eljárás kezdeményezésére és az önkormányzat soron kívüli összehívására a jogi lépések meghatározása érdekében – hangsúlyozta Sveiczer Sándor.

A Heves Megyei Önkormányzat 2008. március 25-én hagyta jóvá azt a szerződést, amelynek alapján az azt követő húsz évben a HospInvest Zrt. működtethette volna a Markhot Ferenc Kórházat. A Fidesz azzal vádolta a megye szocialista vezetését, hogy a HospInvestre szabták a pályázatot. A funkcionális privatizáció ellen civil szervezetek és a kórházi érdekképviseletek is több alkalommal tiltakoztak. 2009 júliusában indult felszámolási eljárás a HospInvest ellen, a közgyűlés pedig arról hozott döntést, hogy a vagyonkezelői szerződést a megye mondja fel.