• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

A betegségek lelki okait is kutatja a doktor

Lapszemle Forrás: baon.hu

Több mint három évtizede ugyanabban a kecskeméti praxisban gyógyítja a gyerekeket Fischer László.

A doktor emellett a megyeszékhely sérült gyermekeinek iskolaorvosa is. Két éve átszakadt benne egy gát, azóta élete élményeit, napi hangulatait, örömét és bánatát versekbe önti. A legfiatalabbaknak szóló kötete nyáron jelenik meg.Őt választottuk a hét emberének – írja a Petőfi Népe – online.

Fischer László igazi pedagóguscsaládba született: édesanyja általános iskolai tanárként dolgozott, édesapja pedig igazgató volt előbb Bácsalmáson, majd a família Kecskemétre költözése után a Bányai Júlia Gimnáziumban. Fiukkal ennek ellenére soha nem kivételeztek, sőt mint azt mosolyogva felidézte, a diákcsínyekért – amelyeknek gyakran ő volt az „értelmi szerzője" – a középiskolában ugyanúgy megkapta édesapjától az igazgatói figyelmeztetéseket, mint társai. Aztán amikor elérkezett az érettségi éve, bejelentette: orvos szeretne lenni. Szüleit kissé meglepte döntésével, de teljes mértékben támogatták.

Sosem voltam egy központi figura, inkább négyszemközt tudok jobban érvényesülni – magyarázta pályaválasztását. Ugyanakkor szülei példáját valahol mégis követte, hiszen az ő élete is mindig a legkisebbek körül forgott. Meghatározó élmény volt szegedi egyetemi tanulmányai során a neves Boda Domokos professzor egy előadása. Olyan kedvesen, meghatóan és tisztelettudóan beszélt egy sérült kisbabáról, hogy elhatároztam: gyermekgyógyásznak tanulok tovább – nyilatkozta a szakember, aki 1982-es szakvizsgája óta ugyanabban a kecskeméti, árpádvárosi praxisban gyógyít, jelenleg közel ezer gyermek tartozik hozzá. Elismertségét jól mutatja, hogy sok régi, ma már felnőtt páciense más körzetből hozzá íratja át gyermekét, annyira bíznak szaktudásában.

Fischer Lászlót nyughatatlan szelleme, tudásszomja és talán önmaga minél jobb megismerésének vágya mindig újabb területek és feladatok felé vitte. Negyvenöt éves korától úgy érezte, a testi betegségek kezelése mellett fontos kutatni a bajok lelki eredetét is, hiszen a tünetek hátterében sokszor nem fertőzés, anatómiai rendellenesség, hanem konfliktus, trauma áll. Fischer László elvégzett egy pszichoterapeuta, egy autogén tréning és egy gyermek-, serdülő- és várandós relaxációs képzést, emellett kitanulta a veszteség- vagy gyászkezelés módszerét is, mindezeket az ismereteket a gyakorlatban is alkalmazza. Tovább azért, hogy soha ne unatkozzon, szép fokozatosan Kecskemét összes sérült, hivatalosan speciális nevelési igényűnek nevezett gyermekének iskolaorvosává is vált, hozzá tartoznak a Juhar utcai, a Nyíri úti, az Erzsébet körúti speciális iskola és az Autizmus Centrum tanuló is.