• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Állandó orvost kapott végre Bánhalma

Lapszemle Forrás: szoljon.hu

Egy ideje már nem volt állandó, napi orvosi ellátás a Kendereshez tartozó Bánhalmán.

A polgármester és a képviselő-testület is kereste a megoldást, hiszen fontos számukra ezen településrészen élők ellátása is. Januártól dr. Lőrik Aliz személyében állandó orvos rendel Bánhalmán – írja a szoljon.hu portálja.

A rendelőben a keddi rendelés vége előtt nem sokkal még hatan várakoznak türelmesen arra, hogy a doktornőhöz bejussanak. A korosztályt tekintve iskolás és nyugdíjas is van köztük. Van, aki édesanyjának jött gyógyszert íratni, van, aki megfázási tünetekkel érkezett, egy lány begipszelt kezével jött kórházi papírokkal. Egy középkorú hölgy napok óta nem alszik, mert annyira fáj a feje, van, aki a vérnyomását ellenőrizteti. Hamar kiderül, régóta várták már, hogy állandó orvost kapjanak.

Dr. Lőrik Aliz arra a kérdésre, hogy honnan került Kenderesre? – így válaszolt: a Radnóti Miklós Gimnázium biokémia tagozatán tanult, és ott érettségizett. A gimnázium után a Szegedi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Karára járt. Mint elmondta, az orvosi hivatás elsajátítása egészen kicsi kora óta a céljai között szerepelt. Már óvodásként szeretett segíteni társain. A gyógyító munka számára a másokon való segítést, egy bajba jutott beteg felkarolását és problémák megoldását jelenti. Nagyon fontosnak tartom az orvos-beteg együttműködést, valamint a kölcsönös bizalom elnyerését – tette hozzá a doktornő, aki 2010-ben került a környékre.

A férjem, dr. Bencze Miklós, akkor vállalt ügyeleti munkát Kisújszállás-Kenderes központi ügyeletben. Majd 2011-ben Kenderesre költöztünk, azóta itt gyógyít. Úgy érzem, sikerült beilleszkednünk a közéletbe, jól érezzük itt magunkat. Én 2012-ben szereztem meg az általános orvosi diplomámat, tavaly nyáron pedig sikeres licenc-vizsgát tettem háziorvostanból a Szegedi Családorvosi Tanszéken. 2016. január 4-én kezdtem el önálló háziorvosi munkámat a Kenderes III. számú vegyes háziorvosi körzetben, mely magába foglalja a napi szintű kenderesi és bánhalmai rendeléseket is. Szerencsésnek érzem magam, hiszen egy kedves, nagyszerűen együttműködő asszisztensnővel dolgozhatom, aki jól ismeri a betegeket, rokonaikat és családjukat, másrészt nagy gyakorlatra tett szert az évek alatt. Ez nagyon sok segítséget jelent számomra. A rendelési időbeosztásunkkal is minden kedves betegünk igényét igyekszünk kielégíteni – mondja dr. Lőrik Aliz, aki hozzátette azt is, még szeretné képezni magát.