Német kutatók szerint genetikai hiba válthatja ki a hirtelen szívhalált.
Az egész világ látta, amikor Fehér Miklós összerogyott a pályán. A Benfica és a magyar válogatott játékosa gólt ünnepelt, hirtelen megbicsaklott a térde, és ott feküdt a stadion zöld füvén.
Fél évvel korábban a 28 éves kameruni Marc-Vivien Foe, a Manchester City játékosa halt meg a pályán, a Kamerun-Kolumbia meccsen. A boncolás szívnagyobbodást mutatott ki. A 22 éves Antonio Puerta, az UEFA-kupa-győztes FC Sevilla labdarúgója a Getafe elleni bajnoki találkozó 35. percében esett össze a pályán. Újra kellett éleszteni, három napig az intenzív osztályon kezelték, de életét nem tudták megmenteni. Puerta után néhány napon belül három labdarúgó hunyt el hasonló körülmények közepette.
Az Amerikai Kardiológiai Társaság adatai szerint hetvenezer élsportoló közül egy életét veszti a hároméves felkészülési időszakon belül. Az áldozatok kilencven százaléka férfi. Az esetek ugyanennyi százalékában megelőzhető volna a tragédia. A szlovák Fischer professzor már Fehér Miklós halála kapcsán közzétett egy tanulmányt, amelyben megoldást sürgetett. A FIFA sem tett sokat, az orvos levelet írt a Szlovák Labdarúgó-szövetség elnökének. A berlini Charite és a Max-Delbrück-Centrum orvosai nemrégiben felfedeztek egy génmutációt, amely a nagy fizikai erőkifejtést igénylő sportolóknál kiválthatja a hirtelen szívhalált. Azt tanácsolják, hogy a versenyek előtt mindenképp nagyon alapos szívvizsgálatokat végezzenek el a sportolókon. Christian Geier és kollégái egy nagy család öröklési anyagát elemezték és hasonlították össze, amikor megtalálták a génmutációt, amely a szív falának megvastagodását okozza (hypertrophe Cardiomyopathie).