• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Bebizonyosodott, hogy megfékezhetetlen a katasztrófa

Lapszemle Forrás: Napi.hu

A WHO prognózisa szerint összesen 20 ezer ember fertőződhet meg a gyilkos vírussal, mielőtt a járvány véget érne.

Újabb országban szerzett hídfőállást az Ebola-vírus, úgy tűnik, nincs olyan biztonsági intézkedés, amely útját állhatná a járvány terjedésének. A szenegáli egészségügyi minisztérium megerősítette, hogy diagnosztizálták az országban az első ebolás megbetegedést. Ez az ötödik nyugat-afrikai ország, amelyre átterjed a télen indult járvány. Ez az Ebola eddigi legpusztítóbb megjelenése Afrikában, igaz, a halálozási arány 90 %-ról 52 %-ra mérséklődött – írja a BBC tudósítása nyomán a napi.hu portálja.

Awa Marie Coll Seck szenegáli egészségügyi miniszter pénteken a sajtónak elmondta: egy fiatal guineai férfinál mutatták ki az Ebola-fertőzést. A beteget azonnal karanténba zárták. A hírben az az ijesztő, hogy Szenegál korábban lezárta guineai határát, hogy útját állja az Ebola terjedésének. A járvány megjelenése azt bizonyítja - amire sok szakértő felhívta a figyelmet -, hogy a határok még így is könnyen átjárhatók maradtak.

Szintén pénteken zavargások törtek ki Guinea második legnagyobb városában, Nzerekore településen, miután kiderült, hogy a hatóságok fertőtlenítő szerrel szórták be a legnagyobb piacot. Egy bölcs döntéshozó úgy gondolhatta, hogy ezzel elejét vehetik a járvány tovaterjedésének. A lázongás pontos oka nem ismert, egyesek állítólag attól tartottak, hogy a fertőtlenítő spray ahelyett, hogy elpusztítaná, terjeszti az Ebolát. A városban 24 órás kijárási tilalmat rendeltek el.

Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) legfrissebb becslése szerint eddig több mint 1500 embert ölt meg a Guineából kiindult Ebola-járvány. A megfertőzöttek száma legkevesebb 3000. Pontos számot azért nem tudunk, mert az emberek nem minden esetet jelentenek be a hatóságoknak.

A WHO prognózisa szerint összesen 20 ezer ember fertőződhet meg a gyilkos vírussal, mielőtt a járvány véget érne. A védekezéshez 490 millió dollárra lenne szükség. A világszervezet nem hisz abban, hogy a határok lezárása segíthet a vírus terjedésének megfékezésében, ehelyett az egészségügyi személyzet és felszerelés bővítését szorgalmazza.