Közös elektronikus egészségügyi szolgáltató teret alakítanának ki egy hamarosan megvalósuló projekt keretében.
Ez összekapcsolja majd az egészségügyi intézményeket, a kórházakat, a járóbeteg ellátásokat, a háziorvosi rendelőket, a mentőket, a gyógyszertárakat és az interneten keresztül a lakosságot. Az új, központi rendszeren keresztül könnyebb lesz majd a betegek dokumentumainak cseréje, hozzáférhetővé válnak a CT, MR, röntgen, labor leletek és diagnosztikai vizsgálatok eredményei. A háziorvos azután nem papíralapú vényeket, hanem elektronikus e-recepteket bocsát ki, ez könnyíthet a finanszírozáson, mert Magyarországon évente 7,6 millió ember 170 millió receptet vált be – írja a sonline.hu portálja.
A számítógépen át követhetővé válik a páciensek betegútja. A háziorvos akár labor időpontot is foglalhat a betegének az eddigi gyakorlat helyett, amikor csak beutalót írt.
A rendszerben elektronikus úton távkonzíliumot is tarthatnak az orvosok. Nagy hangsúlyt fektetnek az adatvédelemre, az EU előírásai szerint 5-ös biztonsági szinten kell működniük, míg a bankok csak 3-as szinten állnak, mondta Sas Tibor, a projekt szakmai igazgatója a Kaposi Mór Oktató Kórházban tartott tájékoztatóján. A tesztüzem hamarosan megkezdődik, a tervek szerint 2017-ben állnak át az új rendszerre.